МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цікава різниця в боротьбі УПА з німцями а боротьбі з москалями

07/07/2007 | Мірко
З усіх документів та розповідей виходить цікава різниця в боротбі УПА з німцями і москалями.
В безнадійні ситуації в бою із німцями не читаємо щоби бійці покінчили життя самогубством. А в боротьбі з москалями, це вже стало нормальною практикою.
Причини?

igorg відповів:
>Жартуєте? Почитайте спогади тих хто потрапив до НКВД. Це 100% смерть (совєти вбивали всіх хто хоч раз тримав в руках зброю проти них) а то того ж ще й знущання та можливість видати якусь інформацію чи зламатися.<

Якраз то хотів висвітлити! Тобто це свідчить про докорінну негуманність наших північних сусідів з дещо більше европейськими стандартами німецького війська. Цікаво, чи менш більш дотримувалися женевської конвенції в стосунках з УПА?

>Втім я просив обговорення виносити за рамки цієї гілки. Якщо Вас не затруднить, винесіть це питання зовні.<

Наказ!

Відповіді

  • 2007.07.07 | igorg

    Наскільки я розумію мова про конвенції не йде

    Бо УПА були партизанами, а значить бандитами, а не солдатами. Мова йде скоріше про ментальність та звичаї. Так, з розповідей мого діда, німець ніколи не дозволяв собі нишпорити в чужому домі. Міг взяти лише те що було видно, що лежало на верху. Так само й для акцій йому були потрібні підстави й певний порядок. Натомість для НКВД вбити людину було абсолютною дрібницею, а діяли вони виключно в руслі загальних інтересів та поставленої мети, а не певних правил. До того ж кадри НКВД пройшли школу жорстокості майже змалечку. Такі собі совєтські яничари.
    УПА й німці певним чином старалися дотримуватися невтручання. Діяльність німців по встановленню власних порядків на окупованій території не була такою впертою, жорстокою і послідовною, як у совєтів. Певно елементарно не вистачало людей.

    Проблема партизанського руху й статусу партизан відома. Для малих держав партизанський опір є майже єдиним способом боротьби із сильним супротивником. Тому саме малі держави лобіюють інтереси партизан. Й у цьому напрямку є позитивні зрушення.

    Є цікава робота Карл Шмитт на www.natahaus.ru
    Теория партизана
    Данное сочинение о Теории партизана возникло из двух лекций, которые я прочитал весной 1962 года - 15 марта в Памплоне, по приглашению Estudio General de Navarra, и 17 марта в университете Сарагосы, в рамках мероприятий Catedra Palafox, по приглашению ее директора, профессора Луиса Гарсия Ариас. Лекция напечатана в публикациях Catedra в конце 1962 года.

    Дякую, що перенесли гілку.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".