Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 19-11-2004
Сергій Федоринчик: Донецькі рецепти – з Мукачева в Сваляву!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100817127.html

Від М.-І.: Коментар нашого постійного читача на матеріал "Суботні події в Сваляві мають своє продовження"

Специфіка Донецької області - це територія з багатьма зонами. Ставший на "путь исправления" "условно-досрочный" контингент міг працювати поруч на об'єктах так званої хімії. В деяких населених пунктах Добнасу кожний третій дорослий чооловік мав "зональний" досвід. Звичайно у час загального розвалу після "перестройки" в Донбасі виникло багато злочинних груп, з якими міліція та прокуратура впоратись і не могли, і не дуже хотіли. Вплив цих угруповань на економічне та інше життя був таким, що до них на поклон ходили директори заводів та шахт.

Люди влади це обдумали і вжили заходів. З 1993 по 1996 рік в найбільших містах Донбаса було розстріляно більше 30 крмінальних авторитетів. Спільними було дві речі - всі вони не погоджувались співпрацювати з владою та однаковий почерк вбивства. Це відбувалось завжди вранці, завжди "Волга" з двома автоматниками в камуфляжному одязі та масках, завжди - розрядити в живу мішень з близької відстані два магазини.

Міліція казала - "Это бандитские разборки", і всі ці справи нічим не закінчувались. Кучма приблизно в той час сказав - "Ми знайшли способи розв'язати проблему організованої злочинності". Родзинка була в організації її на принципово новому рівні!

Фіналом тої "симфонії" було два гучних акорди - розстріл бізнесмена Щербаня на Донецькому аеродромі та підрив цілого сектора, в якому перебував відомий авторитет Ахать Брагін (Алік Грек) на Донецькому стадіоні "Шахтар".

Таким чином, у Донбасі залишились лише ті авторитети, які прийняли умову співпраці з владою. Вони стали таємним продовженням законних важелів влади і дозволили клану Ахметова/Януковича дуже швидко прибрати до рук практично всю економіку Донеччини.

Людям від заміни різноманіття банд на одну СИСТЕМУ стало жити і працювати легше. Визначеність стосунків полегшує життя. Звичайно, немає мови ні про опозицію, ні про незалежні профспілки, ні про незалежну пресу. Все замінюється відчуттям ЄДИНОГО ХАЗЯЇНА. Так що Я. справді має широку підтримку в Донецькій області. І згадка про його судимості в Донбасі нікого не хвилює.

Простота та геніальність донецьких формул була належно оцінена медведчуркісами і застосована на Закарпатті. Спочатку для захоплення окремих економічних об'єктів. Потім - для встановлення політичного контролю, потім для привласнення цілих галузей. Мукачевські вибори стали відомими всій Україні, але нічим серйозним для бандитів не закінчились.

Володимир Березін з Артемівська, ще коли закінчились парламентські вибори 2002 р. попереджав - донецькі правила гри будуть встановлені у всій Україні. Від цього ще далеко, але в разі обрання Я. чому йому та його оточенню треба відмовлятись від такої зручної системи?

Можливо, між кримінальними військами медведчуркісів та донецьких ще будуть феодальні битви за власність в Закарпатській та інших областях. Але від будь-якого закінчення таких битв громадяни не виграють.

Громадян від злочинців має захищати поліція. Але як громадянам захиститись від злочинного союзу влади, криміналу і міліції, якщо він стане нормою для всієї України?

Історично для народного самозахисту в подібних умовах була створена УПА.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100817127.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua