Свято конячки Марти напередодні 8 Березня

07-03-2009 23:54 Буковина // Суспільство // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1236462878.html
Версія до друку // Редагувати // СтертиНа Соборній площі Чернівців відбулася акція 8 Березня – День рівних прав! І можливостей? або Свято конячки Марти.
Декілька жінок - депутатів Чернівецької обласної ради, активістки громадських об’єднань, які виступають за гендерну рівність вивели на Соборну площу гужеву підводу, запряжену двома конями, на одній з яких містився напис "Конячка Марта".
На підводі жінки розмістили мішки з надутими кульками, а на самих мішках було написано: "Низька зарплата", "Високий рівень безробіття", "Кухня", "Недолуге законодавство", "Високі тарифи", "Рівний розподіл домашньої роботи" тощо.
Під час акції жінки випустили в небо ці кульки з надією, що зменшиться щоденне навантаження на жінок або чоловіки звернуть на них увагу.
Підтримати жінок на площу прийшли голова Чернівецької облради Іван Шилепницький та заступник голови Чернівецької ОДА Олександр Грушко.
Як повідомила одна з ініціаторів акції, радник голови обладміністрації Наталія Батракова, ідея проведення такого дійства виникла ще у квітні минулого року, на форумі жінок-депутатів Буковини, коли одна з учасниць розповіла цікаву історію: "Буковинець одружився з німкенею і привіз її на проживання в Україну. Вони прожили певний час на Буковині і вже ніби надумалися жити тут постійно, та сталося свято 8 Березня. Жінок вітали, дарували подарунки. І німкеня заявила, що тут жити не буде, тому що жінка в Україні почувається, мов коняка у Німеччині. Одного дня у Німеччині вшановують коня. Господарі своїх коней приводять на свято коня. Конячку прикрашають, всіляко їй догоджають, годують смачними ласощами".
Наталя Батракова додала, що напередодні цьогорічного свята ця історія згадалася, і жінки - депутати облради вирішили обіграти цю історію.
"Одна з депутаток Чернівецької облради навіть придумала вірш про конячку Марту. А Мартою конячку назвали, бо російською мовою місяць березень звучить як март. А жіноче ім’я звучить – Марта. Звідси й конячка Марта", - сказала Н. Батракова.
Текст авторства О. Киналь

Ця конячка – Тягло Марта -
За труди поваги варта.
Вантажі щодня тягає
На прожиток заробляє.
Вся у русі, без спочину.
Віз проблем на її спині:

Стайня, поле, корм, лошатко…
Непутящий коник-татко …
Не до гриви й до копит.
Ой, непросто Марті жить …

Є краї: одного дня
Там вшановують коня.
Смачно поять і годують,
Конячинам щось дарують…

Нашим коням теж таке!
Стане їх життя легке
Як жінок - третину складу
Оберуть в Верховну Раду.

Розділимо все на два:
І можливості й права.
Вівса – коням. Владу – нам.
Все решта – чоловікам!


Обговорити цю новину у форумі

07-03-2009 23:54 Буковина // Суспільство // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1236462878.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua