Стан врахування громадської думки при забудові міста Харкова.

ХарківщинаСуспільство

Майдан-ІНФОРМ: 21-06-2007 00:48 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1182376105.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Про забудови дворів, скверів, парків громадяни дізнаються зазвичай, коли бачать новий паркан. А згідно закону повинні дізнаватися значно раніше. І мають законне право висловити свою думку стосовно планованої забудови. І ця думка має бути врахована. Це теж - забезпечене законом право громадян.

А як це право забезпечується на практиці? Які є суб`єктивні та об`єктивні перешкоди на шляху реалізації цих прав?

Чи сприятимуть реалізації цих прав нові правила забудови міста та новий статут територіальної громади Харкова?

Про це на круглому столі «Стан врахування громадської думки при забудові міста Харкова. Що можна змінити?» говорили члени громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації.

Віктор Гарбар, ГІМЦ "Всесвіт" : «Результати дворічного моніторингу дотримання ст.18 Закону України «Про планування та забудову територій» свідчать про те, що міська влада систематично порушувала вимоги тієї статті. Таким чином створюючи передумови для порушення конституційних прав громадян України, членів територіальної громади міста Харкова (Право на рівність у гідності та правах, на рівність перед законом, Право на звернення до органів влади та місцевого самоврядування, посадових осіб, Право на безпечне для життя і здоров’я довкілля, Право на відшкодування шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю влади)»

Валерій Рєпін, ХОО ПрофСпілки Підприємців: «Найголовніша проблема нового проекту Статуту територіальної громади Харкова в тому, що всі три додатки, на які посилаються в статтях 25, 26, 27 взагалі обмежують конституційні права громадян»

Експерт ГІМЦ «Всесвіт» Андрій Романов: «Возрастающее количество конфликтных ситуаций между органами местного и государственного управления с одной стороны и гражданами с другой стороны, есть результат общего кризиса управления»

Учасники ГІМЦ «Всесвіт» роздали всім бажаючим відеозапис тематичної прес-концеренції «Что строят на твоей земле? Спроси у горсовета!» та методичні рекомендації по моніторингу дотримання законодавства стосовно урахування громадської думки при забудові міст.

На круглий стіл були запрошені керівники управлінь ХОДА, директори департаментів міськвиконкому, голови постійних комісій, депутати міськради, активісти громадських організацій, журналісти.

Учасники круглого столу ухвалили резолюцію, що містить рекомендації Обласній державній адміністрації щодо вдосконалення її діяльності. Повний текст резолюції, стенограму круглого столу ми оприлюднимо незабаром.

Засідання круглого столу відбулось 14:00 20 червня 2007 року у приміщенні ХГТУ будівництва і архітектури (вул. Сумська, 40).

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 21-06-2007 00:48 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1182376105.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua