У Запорізькій області розвивають вітроенергетику

ЗапоріжжяЕкономіка

Майдан-ІНФОРМ: 11-01-2010 10:22 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1263198123.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У Запорізькій області розпочали спорудження парку вітряних електростанцій. Вже поставили мачти для вимірювання швидкості вітру, резервують і відводять землі.


До кінця 2011 року об’єкт мають намір здати в експлуатацію. Так реалізують інвестиційну угоду між Приазовською райадміністрацією і французькою компанією Еurосаре про встановлення неподалік Молочного лиману 180 турбін. Запорізька влада називає проект наймасштабнішим в області та зразком для майбутньої побудови в регіоні ще кількох парків вітроелектростанцій. Очікують на інвестиції у розмірі 600 мільйонів гривень. Вартість спорудження одного вітряка – 3,5 мільйонів євро.

Як розповів «Німецькій хвилі» експерт Національного екологічного центру України Юрій Урбанський, інтерес до будівництва вітроелектростанцій в Україні спровокував закон «Про зелений тариф»: «Завдяки закону й починаються такі потрібні Україні проекти. Будуватимуть вітростанції і у Миколаєвській області. Адже без такого тарифу собівартість відновлювальної енергії досить висока».

Тим часом голова громадської організації «Екоклуб» Андрій Мартинюк вважає – законодавство є куди покращувати: «Повинна бути процедура доступу продавців електрики до мережі, вона має бути спрощена, зокрема, треба скасувати ліцензування цієї діяльності, що зараз існує і, як можна здогадатися, ці ліцензії просто так не отримуються. Друге – що за діючим законом фізична особа взагалі не має права продавати електрику в мережу. Тобто, це теж повинно бути вдосконалено і зроблено так, як в ЄС, де кожна фізична особа, тобто кожна людина, якщо вона має якісь генеруючі потужності з відновлювання енергетики, чи то сонячні батареї, чи вітроенергетика, вона може спокійно продавати в мережу і держава зобов’язується купувати цю електрику за відповідною ціноюю».

Місцеві мешканці побоюються

Цікаво, що громада Приазовського району сприймає інформацію про спорудження вітроелектростанції поруч неоднозначно. Люди занепокоєні: чи можна довіряти іноземним інвесторам, як впливатиме робота вітряків на довкілля, чи не завдадуть шкоди здоров’ю місцевих мешканців. Для того, щоб розвіяти міфи й упередження, французька компанія навіть організувала візит для чиновників, депутатів й фермерів з Приазов'я до провінції Ля Бюсе, аби українці могли переконатися – сусідство з вітростанціями безпечне.

Як каже Урбанський, сучасні станції не шумлять: «Найбільші побоювання що, можуть бути, це під час проектування, аби станції не стояли на маршрутах міграції птахів. І хіба комусь можуть не сподобатись зміни у ландшафті».

Розвиток відновлювальної енергетики для України – важливий для інвестицій сектор економіки. Про це «Німецькій хвилі» сказав генеральний директор Національного агентства України з іноземних інвестицій і розвитку Сергій Таран. Напередодні уряд затвердив 10 інвестиційних проектів, що мають стратегічне значення для економіки і розвитку держави. Проекти було відібрано після консультацій з багатьма експертами.

Серед оголошених проектів є виробництво вітро-електричних установок мегаваттного класу на виробничих потужностях ГП ПО Південний машинобудівний завод ім. Макарова. «Такі установки є найбільш запитаними на ринку в Україні Але лише використовуються, а не виробляються. Сподіваємося залучити на виробництво установок такого класу кошти інвесторів, які розуміють, які прибутки можна отримати в Україні» - каже Сергій Таран.

Автор: Ольга Веснянка

Редактор: Наталя Неділько

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5105140,00.html


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 11-01-2010 10:22 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1263198123.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua