Українська Вікіпедія подолала рубіж у 200 тисяч статей

УкраїнаОсвіта і наука

Майдан-ІНФОРМ: 08-04-2010 14:57 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1270727851.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Кількість статей українського розділу всесвітньої інтернет-енциклопедії «Вікіпедія», http://uk.wikipedia.org, перевищила 200 тисяч. Вікіпедія українською мовою посідає шістнадцяте місце за кількістю статей з-поміж 271 вікіпедій різними мовами, третє місце серед слов'янських Вікіпедій, і є найбільшою базою знань українською мовою. За середньою кількістю статей, створених одним активним користувачем, та динамікою зростання числа відвідувачів україномовна Вікіпедія посідає друге місце у світі.

Першу п'ятірку за кількістю статей складають Вікіпедії: англійською мовою — 3,23 млн., німецькою — 1,05 млн., французькою — 930 тис., польською — 685 тис., італійською — 670 тисяч статей. Вікіпедія російською мовою — на десятому місці з понад 510 тисячами статей. Загальний обсяг Вікіпедії усіма мовами становить 15,3 млн. статей (див. http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Список_Вікіпедій).

Українська Вікіпедія зараз налічує більше статей, ніж видані в Україні паперові енциклопедичні видання: вчетверо більше, ніж Українська радянська енциклопедія та у вісім з половиною разів більше, ніж Універсальний словник-енциклопедія. Вікіпедія перевершує паперові енциклопедії за кількістю ілюстрацій, можливістю отримати інформацію з потрібного питання одночасно кількома мовами, а мультимедійні можливості комп'ютера дають змогу доповнити статтю звуковими чи відео матеріалами. Зокрема, у Вікіпедії є статті про всі існуючі населенні пункти України і будь-хто може додати інформацію або фотографії, що стосуються його рідного населеного пункту.

Серед 30 найбільш відвідуваних вікіпедій, українська посідає друге місце за динамікою зростання числа відвідувачів. Щомісяця близько 20 млн. користувачів інтернету переглядають сторінки Української Вікіпедії. Це на 40% більше, ніж рік тому (див. http://stats.wikimedia.org/EN/TablesPageViewsMonthly.htm).

Рубіж у перші сто тисяч статей українська інтернет-енциклопедія подолала в березні 2008 року. Для цього її користувачам знадобилося чотири роки. Наступні сто тисяч було написано за два роки (див. http://uk.wikipedia.org/wiki/Історія_української_Вікіпедії). В останні місяці користувачі Української Вікіпедії щодоби створюють близько 200 нових статей та роблять понад 5 тисяч редагувань.

Створювати нові статті чи вдосконалити уже створені Вікіпедії може будь-який користувач інтернету. Однак додавання неперевірених чи спотворених відомостей, як і шкідництво через видалення чи зміну вмісту, для Вікіпедії не є великою проблемою. Всі зміни статей зберігаються у базі даних, отже зловмисники не можуть знищити чи пошкодити текст безповоротно. Учасник, який помітив, що стаття була зіпсована, може дуже просто відновити попередній матеріал. Завдяки цьому якість статей невпинно поліпшується.

Зараз в україномовній Вікіпедії зареєстровано 64 тисячі користувачів. З них понад 1700 є активними дописувачами. На одного активного користувача україномовної Вікіпедії припадає 126 статей. Серед 20 найбільших за числом статей Вікіпедій — це другий показник у світі. У цьому вона поступається лише каталонській.

10 березня 2010 року тодішній міністр освіти і науки Іван Вакарчук закликав кожного українського науковця написати щонайменше 2-3 статті для українського розділу Вікіпедії, та залучати до цієї роботи студентів. На думку пана Вакарчука, формування Української Вікіпедії є завданням національного значення.

Всесвітньою інтернет-енциклопедією опікується організація «Фонд Вікімедіа», яка збирає пожертви на розвиток програмного забезпечення та обладнання для розміщення енциклопедії в інтернеті. У багатьох країнах для підтримки місцевого мовного розділу створюються громадські об'єднання. В Україні такою роботою займається громадська організація «Вікімедіа Україна», створена у 2009 році (див. http://ua.wikimedia.org).

Додаткову інформацію журналістам можуть надати:

Андрій Бондаренко, голова правління ГО «Вікімедіа Україна», тел. мобільний +380 66 142 7433 Юрій Пероганич, виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна», директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України. Тел. +380 44 230 4835, мобільний +380 67 505 1201, director@wikimediaukraine.org.ua Олекса Юрченко, заступник голови правління ГО «Вікімедіа Україна», тел. +380 44 360 4265. Володимир Білецький, один з активних користувачів, який створив близько 10 000 нових статей Україномовної вікіпедії, доктор технічних наук, професор. Тел. +380 67 717 80 68

Докладнішу розповідь про цю подію та україномовну Вікіпедію в цілому читайте в інтерв’ю одного з адміністраторів: http://blogoreader.org.ua/2010/04/08/interview-with-tomahiv/.

Прес-реліз написано спільними зусиллями учасників україномовної Вікіпедії

Майдан-ІНФОРМ: 08-04-2010 14:57 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1270727851.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua