Німеччина здійснює технологійний прорив: газ вироблятимуть з енергії вітру і сонця

ЄвропаТехнології

Майдан-ІНФОРМ: 29-04-2010 14:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1272541370.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Однією з проблем розвитку альтернативної енергетики була слабко інтегрована система зберігання струму. Справа в тому, що в залежності від інтенсивності вітру або сонячного світла, в мережа могла отримувати різну кількість „зеленої” енергії. Відтак, у години низького споживання частина просто не могла бути збережена і втрачалася.

Раніше подібні питання вирішувалися шляхом побудови дорогих гідроакумулючих електростанцій, які закачували воду у резервуари, і підключалися у „пікові” години. Суттєвим недоліком технології була обмеженість потужностей. Проте тепер, за допомогою нового процесу, надлишковий струм можна перетворити на синтетичний природний газ, і таким чином вирішити проблему зберігання.

Нову технологія було розроблено спеціалістами Центру вивчення сонячної та водневої енергії Баден-Вюртембергу (ZSW) у співпраці з Інститутом Фраунхофера з вивчення вітроенергетики та технологій енергосистем (IWES) та університетом Лінцу. Перша демонстраційна установка, виготовлена у Штутгарті на замовлення австрійської компанії Solar Fuel, працює успішно. З 2012 року планується запуск більшої станції потужністю 10 МВт.

Як пояснює Міхаель Шпехт з ZSW, технологія поєднає два хімічних процеси: „За допомогою надлишкового струму наша демонстраційна установка проводить електроліз води, розділяючи її на водень і кисень. Шляхом хімічної реакції водню з вуглекислим газом ми отримуємо метан – не що інше як природний газ, створений синтетично”.

Як відомо, метан є основним компонентом (до 98%) природного газу. Метанізація є багатоступінчастим хімічним процессом: двоокис вуглецю перетворюється у кінцевий продукт за допомогою мурашиної кислоти, формальдегіду та метанолу. Таким чином, нова технологія дозволяє зв’язати надлишкову енергія на хімічному рівні.

Перетворення струму на газ може стати ключем до стабілізації енергосистеми, яка потерпає від коливань генеруючих потужностей у сонячні та вітроенергетиці. „При сильних вітрах вітряки виробляють більше струму ніж потрібно. І цей надлишок пропозиції все частіше відображається падінням цін на енергетичній біржі “, – пояснює Міхаель Штернер з IWES.

У майбутньому нова технологія дозволить сворювати запаси „екологічного” струму у вигляді газу. За словами дослідників, її перевагою є можливість використання існуючої газотранспортної системи. Основою можуть стати великі і малі газосховища Німеччини, резерви яких оцінюються більш ніж 200 терават-годин (TWh) – еквівалент багатьох місяців споживання. Для порівняння, потужності зберігання електроенергетичної системи ФРН складають лише 0,04 терават-годин.

При цьому не потрібно буде великих інфраструктурних зусиль. Синтетичний газ – як і звичайний природний – може бути закачаним до ГТС, газорозподільчих мереж або підземних сховищ, і потім бути використаним для потреб споживачів. Його обсяги будуть порівняно невеликими і, відтак, не потребуватимуть перебудови газового господарства країни. Наявною також є інфраструктура з відновлення хімічно зв’язаної енергії – це ТЕС, які за допомогою парових турбін знову перетворять метан на струм.

http://ua-energy.org/post/189 за матеріалами "Die Welt", "Handelsblatt"

Майдан-ІНФОРМ: 29-04-2010 14:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1272541370.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua