Табачник знищує профтехосвіту столиці!

КиївОсвіта і наука

Майдан-ІНФОРМ: 29-07-2010 16:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1280408689.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

23.07.2010р. Міністром освіти і науки України Д. Табачником виданий наказ №737, згідно з яким ліквідуються та об’єднуються в одне три навчальні заклади професійно-технічної освіти будівельного профілю в м. Києві, розташовані на величезній відстані одне від одного: Київське вище професійне училище будівництва і автотранспорту в Голосіївському районі з контингентом понад 540 учнів, Вище професійне училище № 26 в Печерському районі - понад 700 учнів, Професійний ліцей будівництва і фітодизайну в Солом’янському районі – понад 600 учнів. Мотивуються такі дії оптимізацією мережі професійно-технічних навчальних закладів, але у Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти не має сумнів, що за вивіскою оптимізації стоять наміри вилучити у професійно-технічної освіти Києва майно та земельні ділянки для передачі іншим розпорядникам або господарям.

Схема відпрацьована багаторазово. За період з 1991 року по 2004 року в Києві за наказами МОН України закрито 20 навчальних закладів профтехосвіти, їх будівлі, гуртожитки та земля передані іншим господарям. Економіка міста отримала вiд такої «оптимізації» величезний попит на робiтникiв, в першу чергу будiвельникiв. Будівельників привозять із Туреччини, Македонії, країн СНД. При цьому, за даними служби зайнятості м. Києва освіта готує робiтникiв для столиці в 10 разів менше, ніж фахiвцiв з вищою освітою! Перекоси на ринку праці наявні, цей дисбаланс посилюється.

За нашими даними МОН України не отримало згоди на об’єднання ПТНЗ вiд Київської міської державної адмiнiстрацiї, в сфері управління якої знаходиться професiйно-технiчна освіта м. Києва.

Дії МОН України по об’єднанню 3-х професiйно-технiчних навчальних закладів в один робляться, як i за часи Кучмівської влади, утаємничено, під час відпусток працiвникiв i канікул учнів, не тільки без згоди, а i без формального обговорення в колективах, без врахування думки роботодавців, для яких названі навчальні заклади готують робiтничi кадри, без пояснень для чого робиться таке необґрунтоване з точки зору державних iнтересiв та подальшої долі працiвникiв i учнів.

На переконання Всеукраїнської асоціації працiвникiв професійно-технічної освіти в діях Мiнiстерства освіти i науки України є ознаки грубого адмiнiстрування без врахування державних iнтересiв та позиції громадянського суспільства, що викликає обурення серед працiвникiв професійно -технiчної освіти.

Звертаємося до Президента, Кабінету Міністрів України, засобів масової інформації щодо підтримки наших вимог щодо скасування наказу МОН України № 787 від 23.07.2010р. та збереження мережі професійно-технічних навчальних закладів м. Києва.

Президент ВАПП Микола Садовий
Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 29-07-2010 16:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1280408689.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua