Вітряна енергія може забезпечити 20-30% потреб України в електроенергії

Майдан-ІНФОРМ: 13-10-2010 14:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1286968071.html // Версія до друку

Станом на серпень 2010 року налічувалося 30 проектів вітрової енергії в мережі спільної імплементації (JI), загальною встановленою потужністю 1280 МВт. Найбільший з них, потужністю в 300 МВт, розташований в Україні.

Ця група країн простягається від нових членів ЄС, таких як країни Балтії (Естонія, Латвія, Литва), Боснія і Герцеговина, Хорватія, Сербія, Словенія, через Румунію і Болгарію, а потім на схід, до Росії і України, і, нарешті, південний схід, в Центральній Азії, через країни, які складали Радянський Союз.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) також включило Кіпр та Мальту до цієї групи.

Україна, яка володіє великою територією, має хороші вітрові ресурси і економіку, що розвивається. За оцінками ЄБРР, більше 40% території країни будуть придатні для генерації вітрової енергії. Близько 5000 МВт енергії вітру можна отримати в середньостроковій перспективі, і 20-30% від загального попиту на електроенергію в країні можна забезпечити вітряною енергією. У 1996 році український уряд оголосив мету встановити установки на 200 МВт до 2010 року, але до кінця 2009 року тільки 94 МВт було досягнуто.

Прогнозування встановленої потужності вітрової енергії в найближчій і середньостроковій перспективі є особливо важким, оскільки це багато в чому залежатиме від політичних рішень у ряді ключових країн, особливо в Росії і Україні.

Якщо уряди цих країн вирішать використовувати величезний ресурс і забезпечити необхідні стимули для залучення інвесторів, генерація вітряної енергії може грати ключову роль у живленні зростаючих економік. Без такої політичної волі, однак, ринки вітроенергетики будуть і надалі в стані стагнації.

Відповідно до вихідного сценарію МЕА, це саме те, що станеться. Цей сценарій передбачає збільшення ринків по всьому регіону (включаючи нових членів ЄС) з 275 МВт в 2009 році до 500 МВт у 2015 році, а потім до 750 МВт у 2030 році.

Це призведе до того, що загальна встановлена потужність буде близькою до 6 ГВт до 2020 року і 13 ГВт до 2030 року, в порівнянні з менше ніж 500 МВт в 2009 році. Такий розвиток подій не буде мати істотного впливу на виробництво електроенергії, економічне зростання або скорочення викидів в цих країнах.

У 2020 році енергія вітру становитиме лише 14,3 млрд. кВт-год у всьому регіоні - у порівнянні з розрахунковим споживанням електроенергії в 880 млрд. кВт-год тільки в Росії і 1,500 млрд. кВт-год в цілому регіоні Східної Європи та Євразії, відповідно до МЕА.

З матеріалами Global Energy Outlook 2010 можна ознайомитися в Бібліотеці

http://ua-energy.org/post/3225, за матеріалами Global Wind Energy Council

Майдан-ІНФОРМ: 13-10-2010 14:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1286968071.html // Версія до друку //

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua