МАЙДАН

Позбавлення Бандери звання Героя України загрожує українській державності, вважає Ющенко

Поділитися:

Третій президент України (2005-2010 роки) Віктор Ющенко вважає політичним рішення про скасування його указу про присвоєння Степану Бандері звання Героя України, повідомила прес-секретар В.Ющенка Ірина Ванникова.

"Ми вважаємо, що це політичне рішення", - сказала вона в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в середу.

Прес-секретар зазначила, що, на думку В.Ющенка, скасування указу про присвоєння С.Бандері звання Героя України становить загрозу українській державності.

"У цьому питанні правда на боці українців, але це виклик і загроза українській державності", - сказала вона.

На думку В.Ющенка, "влада робить грубу помилку: маючи підтримку лише третини українців, вона мала б працювати на об'єднання суспільства, а не на його поділ".

За словами І.Ванникової, влада має розуміти, що "спроби переписати українську історію, принизивши українських героїв на догоду Кремлю та Москві замовленими рішеннями судів, налаштовують людей проти цієї влади, оскільки для значної частини України Степан Бандера та Роман Шухевич є національними героями".

Прес-секретар зазначила, що юристи партії "Наша Україна" подавали касаційні скарги на неправомірні рішення судів.

Як повідомлялося, 20 січня 2010 року третій президент України В.Ющенко присвоїв звання Героя України лідерові ОУН С.Бандері.

2 квітня 2010 року Донецький окружний адміністративний суд визнав протиправним і таким, що підлягає скасуванню, указ президента В.Ющенка про присвоєння С.Бандері звання Героя України. Таке рішення обумовлене тим, що звання Героя може бути присвоєне лише громадянину України, а С.Бандера помер у 1959 р., до створення Української держави.

При цьому Конституційний Суд відмовив у відкритті конституційного провадження у справі про конституційність указу В.Ющенка.

У червні 2010 року Донецький апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, в якому залишив без задоволення 20 апеляційних скарг на постанову Донецького окружного адмінсуду від 2 квітня 2010 року.

У Вищому адміністративному суді 12 січня 2011 року повідомили, що касації на рішення Донецького апеляційного адміністративного суду про скасування указу В.Ющенка про присвоєння С.Бандері звання Героя України ВАСУ не розглядав і не припиняв дію рішення цього суду. Таким чином, нині воно має законну силу.

Як пояснили агентству "Інтерфакс-Україна" у ВАСУ, касаційні скарги на це рішення буде розглянуто, як тільки їх призначать до розгляду.

Раніше касації були прийняті у провадження у ВАСУ, але їх розгляд було відкладено на невизначений термін.

http://www.interfax.com.ua/ukr/main/58116/


http://maidan.org.ua/static/news/2011/1294852100.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

REDTRAM

Завантаження ...

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською