МАЙДАН

Смерть ведмедя

Львівська обл., Дрогобицький район, село Брониця. За цією адресою розміщений так званий розплідник "Енейко" який розводить лайок. На територію цього розплідника постійно привозять нових ведмедів. Тварин безпосередньо тримають в малих клітках, обмежуючи їм можливість рухатись і випускають їх з кліток лише для цькування на них собак.

Офіційно такого роду заклади називаються «контрольно-випробовувальними станціями для мисливських собак», створення яких передбачене Статутом Українського товариства мисливців та рибалок. Призначення закладу звучить досить шляхетно - підтримання мисливського собаківництва. Що це значить насправді?

«Тварини, що утримуються в цих, як їх просто називають «притравочних пунктах» є приреченими смертниками, - розказує Катерина Полянська, активіст Національного екологічного центру України - Кожен звір потрібен для того, щоб навчити мисливських собак полювати на нього. А коли собаки свою справу зроблять, тварину пристрелюють».

«Серед тварин-смертників, яких утримують у притравочних пунктах є і ведмеді, - розказує співробітник відділу моніторингу та охорони тваринного світу інституту зоології НАН України Василюк Олексій. – Ведмідь бурий занесений до Червоної книги і цей факт автоматично ставить притравочні пункти за межі карного права».

Вбивство ведмедів і натаскування на них собак в притравочних пунктах є прямим порушенням Законів України: «Про Червону книгу України», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ». Згідно Кримінальним та Адмінстративним Кодексами України така діяльність розцінюється, як жорстоке поводження з тваринами.

Стаття 299 ККУ. Жорстоке поводження з тваринами
Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

Стаття 89 КУпАП. Жорстоке поводження з тваринами
Жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі, - тягнуть за собою накладення штрафу від дев'яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Національний екологічний центр звернувся з офіційними листами до Прокуратури, Міністерства екології та природних ресурсів, Державної екологічної інспекції із проханням вжити заходів та вилучити тварин й передати їх до найближчого зоопарку.

Контакти:
Катерина Полянська
НЕЦУ, ДОП Києва
Моб. тел.: 067 266 44 38
E-mail: ktgreentree@gmail.com
Поділитися:
http://maidan.org.ua/static/news/2011/1309090209.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidanua.org і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу.

REDTRAM
(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською