«Тюрма на Лонцького» покаже імперію ГУЛАГ у фотографіях

Національний музей «Тюрма на Лонцького» відкриває унікальний фотопроект «Відрядження в один кінець: Колима/ГУЛАГ/Аляска» — про минуле сталінських концтаборів та про те, як виглядають сьогодні ці закинуті людьми і пам’яттю місця.

17 січня 2012 року, вівторок
13:00
Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»
Львів, С. Бандери, 1 (вхід із вул. К. Брюллова)

Це виставка трьох фотохудожників — харків’янина Володимира Оглобліна, жителя Черкас Володимира Манькути та жителя російського Магадана Андрія Ларіонова, які побували там, де ще збереглися сліди колишніх таборів ГУЛАГу.
«Відрядження в один кінець» — назва не випадкова: саме так називали відправлення політв’язнів на роботу на Колиму, звідки не було вороття. У деяких «відрядженнях» ув’язнені, навіть найміцніші, витримували не більше 3—5 місяців.
Виставка в кольорових великоформатних світлинах, мапах, цитатах історичних документів і літературних творів, а також авторських коментарях розповідає про систему сталінських концтаборів, чимало з яких було зосереджено зокрема й на Колимі.
Автори виставки кажуть, що її метою є нагадати про те, що тема ГУЛАГу не може бути забута доти, поки не буде офіційного покаяння за злочини радянської влади проти народу.

У відкритті візьмуть участь:
•    Руслан Забілий, директор Національного музею «Тюрма на Лонцького»;
•    Ігор Дерев’яний, історик, дослідник історії репресій;
•    представники ЛОО «Національної спілки фотохудожників України» та ЛОО «Спілки політв’язнів і репресованих України»;
•    вокальний ансамбль хор «Нескорені».

Будемо раді бачити Вас на фотоекспозиції «Відрядження в один кінець», котра розташована на першому та другому поверхах Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» за адресою: м. Львів, вул. С. Бандери, 1 (вхід із вул. К. Брюллова), тел.: +380 32 243-04-46, www.lonckoho.lviv.ua.
Виставка експонуватиметься з 17 січня до 17 лютого 2012 року, вхід вільний, без вихідних.

Контакт: +30 63 628-68-69
history@cdvr.org.ua