Сьогодні, 18 червня 2015 року Божого, у Ватикані відбулась офіційна презентація першої в історії Церкви екологічної енцикліки Святішого Отця Франциска Laudato si’, яка перекладається як «Будь прославлений».
На 192 сторінках звичного для енцикліки формату, Папа Франциск пропонує світу свою нову енцикліку, немов посібник по «Догляду за спільним домом, яким для нас є Земля». Енцикліка складається зі вступу, 6 розділів та двох завершальних молитов. Назва її інспірована і взята з відомого на весь світ твору “Laudato si’, mi’ Signore”, відомого ще як «Гімн брату сонцю або Слава Творцеві Світу».
Той факт, що ця перша в історії Церкви екоенцикліка вийшла з-під пера саме Папи Франциска, в черговий раз підкреслює, що Папа Берґольйо справді вірно дотримується обраної на початку його Понтифікату лінії і намагається іти по-новому, але стежками св. Франциска з Асизу.
Методологія написання енцикліки така, що, починаючи в першому розділі з опису конкретних сучасних екзистенційних соціально-екологічних викликів, Папа в наступних розділах готує читача до сприйняття правди про людину та її місце серед створіння у світлі Писання та Вчення Церкви, щоби найперше довести до розуміння того, що екологічна криза глибоко закорінена в кризі екології людини і що вихід з цієї кризи на всіх рівнях починається з глибокого «екологічного навернення» до Бога. В двох заключних розділах своєї енцикліки Святіший Отець не залишає нас без відповідей на питання «а що ж робити?», і дає практичні поради та вказівки щодо того, як слід жити, що робити та звідки черпати необхідну благодать для здійснення нашого спільного покликання «порати і доглядати» (пор. Бут 2,15) Божий світ і відвернення небезпеки самознищення людства.
Ексклюзивність цієї енцикліки полягає перш за все в тому, що жоден Римський Архієрей до Папи Франциска не присвячував питанням відповідальності за створіння цілу енцикліку.
У цьому новому документі Католицької Церкви, роз’яснюючи, що означає бути відповідальним за створіння в повному і властивому розумінні цього слова, Папа Франциск заторкує також такі актуальні біоетичні проблеми, як «ґендер», «аборт», «ГМО», «експерименти над ембріонами та тваринами» тощо.
Святіший Отець закликає усіх нас до вироблення нових звичок, «нових стилів життя» у Христі.
З новою енциклікою Святішого Отця Франциска Laudato si’ вже можна ознайомитись у 8 мовах на офіційному сайті Святого Престолу vatican.va.