ГОЛОВНЕ
Ряд проектів для підтримки української молоді у тих галузях, у яких працювали чи мріяли працювати Герої. «Ми хочемо, щоб наших рідних пам’ятали життєрадісними, сміливими та вільними”
ІСТОРІЯ
“Відзнаки Героїв” – це ряд проектів для підтримки української молоді у тих галузях, у яких працювали чи мріяли працювати Герої. “Ми хочемо, щоб наших рідних пам’ятали життєрадісними, сміливими та вільними, згадували за хороші справи і таким чином вшановували їх світлу пам’ять. Ми будемо розповідати світу про українських Героїв про їх мрії та любов до життя”.
Історія проекту
Цей проект започатковано Громадською організацією “Родина Героїв “Небесної Сотні”, що об’єднала 169 учасників: матерів і батьків, дружин і чоловіків, синів і доньок, рідних братів і сестер та інших близьких родичів загиблих Героїв. Громадська організація була створена у 2014 році. Ми переконані, що для процвітаючої країни потрібні життєствердні дії, що спонукатимуть продовжувати справи Героїв. Утіленням цього, власне, і є проект «Відзнаки Героїв».
Нам досі болить “Пливе кача по Тисині”, ми беремо участь у всіх судових процесах щодо злочинів на Майдані. Ми не можемо стояти осторонь становлення нашої країни, бо маємо обов’язок перед своїми рідними і всіма, хто віддав життя за Україну.
Голова громадської організції “Родини Героїв Небесної Сотні” Володимир Бондарчук перед засіданням у Святошинському суді по справі розстрілів 20 лютого 2014 року.
Володимир Голоднюк, заступник голови ГО, батько Героя Устима Голоднюка, хлопчини у блакитній касці, на засіданні суду. Звернення до українців: «МИ НЕ ЗДАЛИСЯ»
Пані Катерина Шаповал, мама Героя України Сергія Шаповала 21 листопада 2017 року на Алеї Небесної Сотні. Попри стан здоров’я, вона була присутньою на найбільшій кількості судових засідань по злочинам на Майдані.
Втілені проекти
Хороші проекти та громадські ініціативи можуть промовляти голосніше за бронзу і граніт. Саме такого формату “пам’ятники” полеглим активістам Революції Гідності ми почали впроваджувати спільно з представниками громадських організацій. У 2017 році за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” було втілено проекти Відзнак на честь Героїв – Назарія Войтовича, Дмитра Максимова, Богдана Сольчаника.
Спільно з ГО “Конгрес Активістів Культури” відкрито Програму мистецьких резиденцій у пам’ять про наймолодшого Героя Небесної Сотні Назарія Войтовича у селі, де він народився. Проект відкрився 2 червня 2017, у день народження Назарія. Сьогодні мистецька резиденція – це вільні майстерні для молодих митців, у яких вони зможуть професійно розвиватись та створювати свої проекти.
Назарію було сімнадцять з половиною років,він мріяв стати художником, захоплювався історією,а у своїх віршах бачив Україну «Країною добрих людей”
Бабусі і дідусі, маленькі діти допомагали у ремонті приміщення Майстерні, а тепер навчаються бачити мистецтво. У село приїжджають провідні митці, уроки для найменших проводить сестричка Назара.
У співпраці з ГО “Відкриті можливості” та Міністерством молоді та спорту була запроваджена “Відзнака імені Героя “Небесної Сотні” Дмитра Максимова“. Конкурс, що передбачає відзначення ініціатив, які підтримують розвиток спорту для людей з інвалідністю. 21 травня 2017 року, у день Європи в Україні, Відзнака була вручена найдостойнішим у цій царині.
Дмитро Максимов був майстром спорту України; срібним та бронзовим призером із дзюдо Дефлімпійських ігор у Софії 2013 року; бронзовим призером чемпіонату світу зі східних єдиноборств серед нечуючих, що проходив на острові Маргарита (Венесуела) у 2012 році.
Нагороду імені героя Небесної Сотні отримали ті, хто розвиває спорт для людей з інвалідністю ПРО ВІДЗНАКУ
На честь Богдана Сольчаника, спільно з ГО “Кембриджська спільнота України”, Асоціацією випускників університету Оксфорд та коледжем Сент Едмунд Хол Оксфордського університету було засновано тревел-грант, завдяки якому молоді науковці отримали можливість виступити на науковій конференції в Оксфорді та Кембриджі. Перша отримувачка гранту в листопаді 2017 року виступила у Великій Британії, де надихнулася ідеєю змінювати систему підготовки юристів в Україні. В конкурсах на тревел-грант можуть взяти участь науковці усіх галузей, тези яких прийнято організаторами конференції.
Богдан Сольчаник був українським істориком та громадським діячем, викладав на Кафедрі нової та новітньої історії України Українського католицького університету у Львові. Готував до захисту дисертацію, писав вірші, мріяв про нове покоління українських науковців і працював для цього.
Майбутні проекти
Продовжуючи обраний напрямок, ми плануємо запровадити наступні Відзнаки Героїв. І для нас Спільнокошт – це спроба не тільки підтримати “Відзнаки Героїв” ресурсно, це пошук спільнот однодумців серед громадських організацій, активістів, небайдужих людей, які б хотіли разом з нами впроваджувати Відзнаки на честь всіх Героїв Небесної.
Відзнака імені Сергія Нігояна. Передбачає проведення конкурсу творчих робіт серед студентів Університету імені І. К. Карпенка-Карого, щоб мотивувати до створення сценаріїв, фільмів, мистецьких акцій, присвячених боротьбі за свободу.
Сергій Нігоян навчався в Дніпродзерджинському коледжі фізичного виховання. Мріяв вчитися на актора. А ще любив вірші Тараса Шевченка. Саме його виступ на Майдані з віршем Шевченка «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає!» став наративом Майдану.
Відзнака імені Сергія Кемського засновується для підтримки молодих філософів, політологів, які присвячують роботи суспільним перетворенням в Україні, цінностям Майдану, системній боротьбі з корупцією.
Сергій Кемський здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського університету імені І. Франка. Був співробітником Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для “Української правди”, газети “День” та інших видань. Виступав за пряму демократію, кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги, подолання міліцейського свавілля, контролю за політиками та боротьби з корупцією.
Пані Тамара Кемська, мама Сергія, особисто бере участь у роботі над Відзнакою і мріє, що пам’ять про її сина спонукає молодь до дії. МАМА ПРО СИНА
Відзнака імені Сергія Байдовського. На честь Сергія буде проведено конкурс віртуальних проектів з умовною назвою “Країна Гідності”.Тема проектів – історія, українознавство та розвиток громадянського суспільства в Україні. Ми хочемо показати світові нашу історичну спадщину очима талановитої молоді, популяризувати досвід українського громадянського суспільства у світі.
Сергій Байдовський був дуже веселим, товариським, відкритим. Цікавився історичним минулим українського народу, обожнював історичні фільми, а згодом, під час навчання в університеті, отримав звання рядового Українського реєстрового козацтва. Якими б захопливими не були його подорожі в Італію, Сергій хотів жити тільки в Україні, бо вважав її найкрасивішою, найкращою землею. Навчався за спеціальністю “комп’ютерна інженерія”.
Відзнака імені Олександра Капіноса. Цією Відзнакою ми хочемо відзначити активних громадських діячів, студентів, вчителів із сіл та невеликих містечок, які тримають сьогодні “культурний фронт”, пробуджують національну свідомість і надихають дітей та молодь до відродження звичаїв українського народу, обрядів, фольклору, залучають до вивчення історії рідного краю, формують екологічну культуру і навчають здоровому способу життя, зберігають мову, сприяють особистісному росту.
Олександр Капінос – хлібороб, громадський діяч, організатор вечорниць та просвітницьких заходів для молоді. Виступав за зняття радянської символіки. Ідейним наставником Олександра в його громадській діяльності завжди був Тарас Шевченко. Майже щороку в травні Сашко їздив до Канева на Тарасову гору на річницю перепоховання Великого Кобзаря. Разом із друзями створив спортивний клуб, грав на баяні, гітарі, бандурі, знав і збирав українські пісні, а коли почався Мовний Майдан, голодував, щоб врятувати мову. ПІСНЯ ПРО ЧЕРВОНУ КАЛИНУ у виконанні Сашка.
Міжнародна Відзнака імені Юрія Вербицького. Відзнака створить можливості українським науковцям та студентам, які спеціалізуються у галузі “Наука про Землю” та “Геофізика”. Вона спонукатиме розвивати міжнародне співпробітництво в цій площині і використовувати наукові напрацювання Юрія Вербицького.
Юрій Вербицький був закатований у день, коли його рідні отримали повідомлення про присвоєння йому вченого ступеня кандидата наук. Він – співавтор 46 наукових статей і тез доповідей, цілого ряду рукописних наукових звітів. Катуванням Вербицького “влада” залякувала всіх учасників мирних протестів. Його віра в Україну і свободу, його мужність ніколи не будуть забуті.
Наші дії
Ми плануємо дії, що допоможуть запровадити Відзнаки, а також будуть підтримувати діяльність, яка вже започаткована організацією, аби привертати увагу до викликів, з якими стикається наше суспільство після Революції Гідності. Уже кілька років ми знаходимося всередині процесів розслідувань та судових процесів, а також створюємо записи спільно з Інститутом Національної Пам’яті, аби зберегти справжню інформацію, щоб запобігти маніпуляціям у майбутньому. Ми мріємо створити фільм “Храктери Гідності” до 5-ї річниці Майдану, запросивши до участі тих, хто навічно зафільмував наш Майдан – творчу групу Вавілон-13. Створення Відзнак – дуже активний, творчий процес. Якщо до нас приєднаються партнери, які візьмуть на себе всі питання впровадження певної Відзнаки, як, наприклад, ГО «Кембриджська спільнота України і їх співорганізатори, і Відзнаки Героїв знайдуть своїх “волонтерів”, то ресурси, зібрані на Спільнокошті, будуть спрямовані, за рішенням Ради громадської організації, на впровадження наступних Відзнак. Так само буде здійснено, якщо ресурсів надійде більше, ніж обумовлено.
Команда людей, що роблять цю кампанію спільними силами:
- Володимир Бондарчук – голова ГО “Родина Героїв Небесної Сотні” та весь склад Ради громадської організації “Родина Героїв Небесної Сотні”;
- Ольга Климко – керівник проекту, волонтер;
- Дарина Кульчицька – член групи інформаційної кампанії, волонтер;
- Таня-Марія Литвинюк – член групи інформаційної кампанії, волонтер;
- Ігор Кульчицький – член групи розробки Відзнак Героїв;
- Олена Стрельбіцька (Остапюк) – член групи розробки Відзнак Героїв;
- Любов Прядко – член групи розробки Відзнак Героїв;
- Олена Котляр – член групи розробки Відзнак Героїв.
Для обкладинки проекту використано малюнок Юрія Журавля!
Шановні Доброчинці, ми разом з нашими друзями та колегами підготували для вас чудові винагороди, нам буде дуже приємно віддячити за вашу участь у долі проекту!
Зібрані кошти будуть витрачені на наступні пункти:
- Фінансування творчих проектів переможців «Відзнаки Героїв» – 50000 грн.
- Фінансування продовження записів Родин Героїв України, що здійснюють фахівці Інституту національної пам’яті з виїздом в області України, де проживають рідні, друзі та вчителі Героїв – 10000 грн (транспортні витрати).
- Створення групи для робочих зустрічей представників родин загиблих з органами, відповідальними за покарання винних у розстрілах і вбивствах мирних громадян під час подій на Майдані. Мета – постійний моніторинг всіх рішень, які негативно впливають на хід розслідування, судових розглядів та ін. Ми прагнемо знайти міжнародну допомогу від інституцій для вирішення проблем участі в багаторічних судових процесах. Для початку роботи групи потрібно 10000 грн (транспортні витрати та оплата праці перекладачів).
- Спільний захід у Києві активістів, які вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, для обміну досвідом. Для проведення події нам необхідно принаймні 8000 грн (оренда зали та технічного обладнання).
- Створення документального фільму «Характер Гідності» про вчинки й цінності Героїв. Цей проект є вкрай важливим для нас. Аби розпочати підготовку до зйомки фільму, наразі нам потрібно 22000грн. У цьому напрямку ми збільшимо бюджет, якщо коштів надійде більше.
Нашу ідею підтримує МФ “Відродження”, і у разі успіху компанії подвоїть суму, а точніше додасть 100 000 гривень, що стануть суттєвим внеском у розвиток проекту, оскільки дозволить протягом півроку створювати промоційні матеріали та надавати інформаційну підтримку для розвитку “Фонду Відзнак Героїв”.
- 60 000 грн. на організацію публічних зустрічей, подій та засідань з розробки нових проектів Відзнак
- 20 000 грн на створення інформаційних матеріалів та їх розповсюдження в Україні та закордоном
- 20 000 грн на підтримку діяльності команди, юридичну підтримку та консультації.
Допомогти проекту можна перейшовши за посиланням.