УВАГА! Оголошується Конкурс письмових робіт “Ідеї світу для розвитку України”. Конкурс проводить Центр демократичного відродження за підтримки Благодійного фонду Богдана Гаврилишина.
Вивчай іноземний досвід – будуй власну країну!
- Прагнеш процвітання України?
- Хочеш можливостей інтелектуального розвитку найвищого рівня?
- Хочеш стати видимим і показати, що ти вмієш думати?
- Хочеш будувати майбутнє України разом з друзями?
- Хочеш нових цікавих знайомств?
- Хочеш дізнатись більше про досвід найрозвиненіших країн?
- Хочеш отримати можливість поїхати до Швеції, Щвейцарії, Норвегії, Німеччини, Австрії чи Польщі в наступному році?
- Хочеш аби твою ідею визнали найкращою та отримати винагороду?
Тоді – напиши роботу на Конкурс «Ідеї світу для розвитку України» та стань учасником нового проекту «Створи візію України»
Вийди за рамки обмежень Українських реалій! Вивчай іноземний досвід – будуй власну країну!
Ми вважаємо, що ключову роль в майбутніх змінах буде відігравати нова генерація українців. Тому зараз є вважливим розвиток стратегічного мислення у молоді, її активізація та гуртування, створення передумов та можливостей впливати на розвиток суспільства та країни, залучення молоді до планування, конструювання майбутнього Українського суспільства і держави.
Тож увага – КОНКУРС!
В роботах пропонуємо проаналізувати поточну ситуацію в Україні за певним аспектом та запропонувати альтернативні рішення з досвіду інших країн світу.
Ви можете зосередити свою увагу на вивченні конституційних моделей іноземних країн, політичної архітектури, програм політичних партій, адміністративної чи економічної моделі, державного устрою, конкретних питань економіки, соціальної політики, зовнішньої політики, системи освіти та охорони здоров’я, розвитку інновацій, інших державних політик чи аспектів розвитку (країни за вибором автора).
Види письмових робіт на Конкурс:
- Індивідуальні роботи (1 автор; 2-8 сторінок; вивчення однієї сфери чи аспекту досвіду будь-якої країни світу)
- Роботи в групах (3-5 співавтори; 5-20 сторінок; комплексний огляд досвіду однієї з 8 країн: Австрія, Канада, Німеччина, Норвегія, Польща, США, Швейцарія, Швеція)
Рекомендована структура індивідуальних робіт:
- Проблема (низький рівень розвитку, недосконалість), яка існує в Україні
- Приклад її вирішення в іншій країні (інших країнах)
- Чи можливо застосувати цей іноземний досвід в Україні? Яким чином?
Можливим є опис корисного досвіду певної сфери іншої країни (якщо в Україні немає аналогів) та міркування щодо застосування цього досвіду для розвитку нашої країни.
При написанні роботи потрібно обрати та вказати секцію конкурсу, на яку надсилається робота:
- цінності та національна ідея
- економіка
- право та державний устрій
- соціальна політика (пенсійна система, система освіти, охорони здоров’я тощо)
- екологія
- державна політика щодо інновацій
Рекомендована структура робіт в групах:
Утворіть групу з 3-5 чоловік (бажано людей різного фаху: юрист, економіст, політолог, соціолог, еколог) та зробіть комплексний аналіз успішного досвіду однієї з 8 країн (Австрія, Канада, Німеччина, Норвегія, Польща, США, Швейцарія, Швеція), включивши опис декількох вищенаведених категорій. Завдання – пояснити які складові найбільшим чином вплинули на успіх цієї країни та чи можливо нам скористатись цим досвідом для розвитку України?
Прийом робіт – з 25 вересня до 20 жовтня
Авторів кращих робіт Конкурсу буде запрошено на Конференцію, яка відбудеться в м. Київ в листопаді 2012 року. На конференції відбудеться коротка презентація робіт поважному експертному журі, нагородження переможців конкурсу, знайомство учасників між собою за святковим обідом (витрати на проїзд, проживання та харчування покриваються організаторами). Найкращі напрацювання ввійдуть до збірника кращих робіт.
Винагороди переможцям:
- Найкраща робота групи – 3 000 грн.
- Краща індивідуальна робота категорії «цінності та національна ідея» – 1 000 грн.
- Краща індивідуальна робота категорії «економіка» – 1 000 грн.
- Краща індивідуальна робота категорії «право та державний устрій» – 1 000 грн.
- Краща індивідуальна робота категорії «соціальна політика» – 1 000 грн.
- Краща індивідуальна робота категорії «екологія» – 1 000 грн.
- Краща індивідуальна робота категорії «державна політика щодо інновацій» – 1 000 грн.
Авторам кращих робіт буде запропоновано стати учасниками проекту «Створи візію України» та пройти навчання в Школі комперативної аналітики. Школа включатиме навчальний та практичний курс: Форум за участю провідних експертів України; тематичні лекції з міжнародними та українськими експертами по вивченню досвіду обраних для дослідження країн (Австрія, Канада, Німеччина, Норвегія, Польща, США, Швейцарія, Швеція); чемпіонат по комперативній аналітиці, де відбудеться робота в аналітичних групах, сформованих з учасників проекту, по вивченню досвіду країн світу (витрати на проїзд, проживання та харчування покриваються організаторами). Якщо будуть групи, які продемонструють високий рівень знань – отримають можливість поїхати до Швеції, Щвейцарії, Норвегії, Німеччини, Австрії чи Польщі в наступному році. Кращі учасники матимуть можливість взяти участь у роботі новоствореного молодіжного аналітичного центру та міжнародних заходах.
Організатор проекту: Центр Демократичного Відродження (www.cdr-ukraine.org)
Проект здійснювався за підтримки:
- Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
- Благодійного Фонду «Богдана Гаврилишина»
Долучайтесь до обговорень та отримуйте корисну інформацію через соціальні мережі
Facebook: www.facebook.com/Uviziya
ВКонтакте: www.vk.com/viziya