В ході офіційної зустрічі між представниками Святого Престолу та Британського уряду, яка відбулась 15 лютого 2012 року було видано «Спільне комюніке Святого Престолу і уряду її Величності Королеви Єлизавети II». В цьому важливому документі було розглянуто 11 пунктів, які в основному спрямовані на те, щоб поставити людину з її гідністю, повагою та цінністю життя в центрі всіх фундаментальних процесів глобального розвитку світу. Серед всіх розглянутих та затверджених пунктів в першу п’ятірку попали два, які стосуються сталого розвитку та взаємозв’язку між бідністю та кліматичними змінами.
В четвертому пункті наголошено на необхідності як зі сторони Ватикану, так зі сторони Великобританії сприяти глобальному, цілісному та сталому розвитку. Центральним та основоположним пунктом цього розвитку завжди повинна бути людина з її унікальною гідністю. Глобальний розвиток беззаперечно приводить до великого прогресу, свідченням чого є досягнення останніх десятиліть. Такий прогрес, однак, залишає чимало проблемних питань та важливих викликів, на які потрібно дати відверті відповіді, для того, щоб могти забезпечити необхідний для всіх цілісний розвиток. Досягнення сучасного прогресу заставляє переосмислити методи та поставлені цілі, тому що коли паралельно з шаленими успіхами технічного та економічного прогресу існують такі проблеми як голодування великої кількості людей, безробіття, неможливість доступу до необхідних природних джерел існування, тощо – то все це сигналізує про фальшиві пріоритети цього розвитку.
П’ятий пункт Комюніке висловлює переконання Сторін, які його підписали про те, що для того, щоб глобальний розвиток був сталим та успішним, він має засновуватися на концепції гідності людини, а також, що особливу увагу для забезпечення сталого розвитку необхідно присвятити взаємозалежності між проблемою бідності та кліматичними змінами. Відповідні положення є особливо актуальними напередодні Конференції ООН зі сталого розвитку в Ріо-де-Жанейро, яка відбудеться в червні поточного року, а також у процесі здійснення Конвенції ООН про зміну клімату.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на Osservatore Romano