Основним рушієм ініціативи “Східне Партнерство” є громадянське суспільство шістьох країн, які до неї входять. Про це заявив єврокомісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, виступаючи на 5-й Щорічній асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства в Кишиневі.
За словами посадовця, громадянське суспільство має активно долучатися до розвитку ініціативи. “Хотілося б, щоб громадянське суспільство було більш залучене до комунікації з населенням країн. Чому веб-сайти делегацій ЄС є єдиним джерелом інформації? Цей інструмент повинен бути також і в руках громадянського суспільства. Адже воно має надавати зворотну реакцію щодо того, як працює політика Східного Партнерства. Це не тільки робота чиновників у Брюсселі, а й представників громадянського суспільства. Кожен захисник прав людини є важливішим, ніж десять єврокомісарів, тому що вони є тими, хто змінює ситуацію на місцях”, – цитує Штефана Фюле“Європейський простір”.
Цього року в центрі уваги форуму – роль громадянського суспільства в реформах у своїх країнах у контексті підписання/парафування Угод про асоціацію ЄС.
У зустрічі беруть участь понад 250 представників організацій громадянського суспільства з шести країн Східного Партнерства та ЄС, а також представники урядів, європейських установ і міжнародних фондів. Участь у форумі експертів Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.
Контакти:
Міжнародний фонд “Відродження”
Європейська програма
Дмитро Шульга
(+380 44) 461 95 00
shulga@irf.ua
***
Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.