У рамках правозахисної програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA відбудеться показ та обговорення фільму французької режисерки Бенедикт Бане, яка стала патріоткою України. 21 березня, субота 12:00–14:30 Будинок кіно (вул. Саксаганського 6).
Проникливі розповіді літніх людей, які пережили Голодомор, інтерв’ю з дослідниками і українськими політиками, архівні документи і кадри радянської кінохроніки, вміло використані автором у відеоряді, не залишать байдужими глядачів кінострічки. Адже ця тема старанно замовчувалися десятиліттями, а у стрічці відкриваються приховані таємниці і особисті історії безпосередньо тих, хто сам був жертвою жахливих подій.
Після перегляду стрічки відбудеться публічна дискусія на тематику політичних репресій Радянського Союзу, Голодомору 1932–1933 років як геноциду Українського народу, його наслідків для українців та загальну проблему засудження злочинів комунізму в СРСР і Радянській Україні.
Учасники дискусії: Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам’яті, Володимир Василенко, правознавець-міжнародник, заслужений юрист України, професор, Юрій Шаповал, доктор історичних наук, професор, Ніна Лапчинська, заслужений працівник культури України, головний редактор інтернет-порталу «Голодомор 1932–1933 років в Україні. Харківська область», Олеся Стасюк, дослідниця історії Голодомору, виконавчий секретар Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні.
Модератор: Олександр Зінченко, радник Голови Українського інституту національної пам’яті.
Подія у Фейсбуці – ТУТ
МАЄМО ПАМ”ЯТАТИ, ворог досі не спинився у бажанні знищення української нації!