Два дні в Полтаві вирувала святковий благодійний Великодній ярмарок. На заклик Полтавського Батальйону Небайдужих відгукнулись громадські організації, політичні партії, підприємства, організації, релігійні громади, мистецькі центри та колективи, просто громадяни. Ярмарка вийшла масштабним дійством в рамках якого відбулися Молодіжний концерт, конкурс “Пасхальний кошик”, фестиваль “Свято паски”, вуличний музей УПА.
Чого тільки не придумували учасники ярмарку щоб відвідувачі готові були кинути в скриньку якомога більше коштів. Частували бограчем, козацьким кулішем, варениками, галушками, пиріжками, тістечками і, безумовно, пасками.
Проводили майстер-класи з писанкарства, гончарування, в’язання ляльок-мотанок.
Пропонували сфотографуватись біля легендарного Harley-Davidson.
Представляли неймовірну кількість усіляких поробок та сувенірів.
Не забули й про мед та медовуху.
Запрошували до вуличного музею.
І навіть благодійно чистили взуття!
Щоб гостям ярмарку не було сумно, на сцені постійно виступали різноманітні колективи і виконавці
Сцену та озвучку люб’язно надав продюсерський центр Наталії Май.
Завдяки чудовій організації, теплій погоді та різномаїттю ярмаркових товарів та забав, настрій у відвідувачів був безумовно прекрасний.
До благодійних скриньок за два дні назбирали 91 тисячу гривень.
Благодійний ярмарок відбувся виключно завдяки ініціативі громадян. Кожна людина, кожне підприємство, кожен митець придумував, що він може зробити корисного і повідомляв волонтерів. Вони складали сценарій, розподіляли місця діяльності, координували увесь процес. Без усіляких управлінь культури, соцзахисту і тому подібних мало зрозумілих пересічному громадянину споживачів бюджетних коштів. Навіть на випадок якщо комусь стане зле, на ярмарку чергували волонтери медицини катастроф, котли були забезпечені усім необхідним для надання першої медичної допомоги. Щиро сподіваюсь, що подібна тенденція буде розвиватись і вже незабаром ми побачимо ще вищий рівень самоорганізації, коли люди на ярмарках будуть збирати кошти для народної системи цивільного захисту, народної системи швидкої медичної допомоги і тому подібне, а відповідні бюджетні служби будуть розпущені як не потрібні, бо надто дорого обходяться людям. Якщо в багатьох європейських країнах таке можливе, то чим ми гірші?
Ні міський голова, ні його заступники, на відміну від представників обласної влади, вже традиційно не були помічені на благодійному ярмарку. Воно й добре, що як не допомагають, то, хоча б, не заважають. Але подібне демонстративне ігнорування громадських благодійних ініціатив викликає в людей підозру в латентному сепаратизмі міського голови. Олександр Федорович, до виборів залишилось не так багато часу, щоб довести що підозра необгрунтована.
Ігор Кіянчук, ІЦ “Майдан-Моніторинг”
Фото автора.
Новый сайт рекомендую – http://happynumber.club
и совершено бесплатный розыгрыш денег.