30-го травня в Донецькій ОДА відбулася зустріч членів ДОО Національної спілки України.
Володимир Березін, ініціатор зустрічі, озвучив те, про що всі проукраїнські громадські діячі кричать на всіх форумах і заходах. “Наша освіта виховує дітей, які будуть нас вбивати!”.
Володимир Березін: “Одна з наших задач зараз – постійно розуміти ситуацію в якій ми знаходимося. Ми розуміємо, що на жаль, робітники культури і освіти ті ж, які нам заважали, які нас не пускали в школи та клуби для проведення заходів. Це страшно, адже вони виховують дітей, які будуть нас вбивати. Це відбувається зараз в наших школах. Наша задача – створити атмосферу, яка би працювала на Україну. Ми маємо розуміти, що зараз не може бути двох думок. Дискусії всі мають бути перенесені на “після Перемоги”. Ми маємо зараз залучати до роботи всіх, хто з нами. Кожен з нас зараз в десятки разів збільшив свою активність. Зараз потрібна координація між всіма, хто йде у цьому напрямку. Треба створювати координаційні структури, майданчики для спілкування. Потрібно створювати на рівні районів, міст, селищ, сіл робочу групу, яка буде розробляти програму по патріотичному вихованню і відродженню національних традицій. Ми як мінімум знатимемо, хто що робить. У нас є вже маса пропозицій”.
Голова Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валерій Романько конкретизував вимоги краєзнавців в рамках організації.
Валерій Романько: “На місцях має бути проведена підготовча робота про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного насильницьких тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки. Хтось повинен захищати національні інтереси. Певно така громада, яка тут зібралася. Краєзнавці знають етнографічні, культурні особливості того краю, я кому вони проживають. Вони працюють з архівами. Є чим доказати, що наша земля українська, що Україна – є держава з давніх часів. Саме цю роботу треба активно проводити. Те ж стосується і перейменування. Звідки пішли старі назви? Яка топоніміка нашого краю?”.
Освітяни захищають одне одного, а керівництво шкіл, відділів освіти про вчителів-сепаратистів кажуть, що не вправі давати їм юридичну оцінку, це прероготива прокуратури, слідчих, судів… Так, юридичну оцінку давати не повинні, але моральну, етичну, в кінець кінців професійну – зобов’язані!!!, – сказав голова Дружківського осередку ДОО НСКУ Володимир Качур.
Михайло Сливка з ентузіазмом відгукнувся на ініціативу краєзнавців. Він записав всі проблемні питання і на 15 травня назначив наступну зустріч у цьому ж форматі для напрацювання резолюції.
Я наголосив на тому, що комісії по перейменуванню на місцях повинні складатись з компетентних людей. Нажаль наші депутати обрані ше від старої, злочинної партії Регіонів і в їх уяві зовсім інше бачення цього питання. Тому заступниками в цих комісіях повинні бути представники проогресивної проукраїнської громади. Голова комісії це держслужбовець, так, як він за цю роботу отримує гроші, а заступниками повинні бути люди, представлені цим форумом.
Представник Краматорських краєзнавців Володимир Бабкін акцентував на роль громади в питанні перейменування.
Я можу впевнено сказати, що краєзнавці області “не злізуть” з цього питання і доведуть все до кінця.
Євген Шаповалов, ІЦ “Майдан Моніторинг”