«Полтавафарм» вирішило «воювати» з ГромадськимТБ.Полтава через суд

Комунальне підприємство «Полтавафарм» оскаржує постанову Полтавського окружного адміністративного суду, винесену на користь ГромадськогоТБ.Полтава.

330 (4)_630x0_d69

Для початку нагадаємо вам трохи передісторії. 20 квітня 2015 року ГромадськеТБ.Полтава направило запит до ПОКП «Полтавафарм» з проханням надати публічну інформацію, яка становить суспільний інтерес. Однак 7 травня 2015 року на запит отримано лист-відповідь, яким відмовлено у наданні запитуваної інформації, з посиланням на те, що «Полтавафарм» не є її розпорядником, а також не може надати конфіденційної інформації.

Може виникнути питання, що такого секретного ми запитали у комунального підприємства «Полтавафарм»? А ми попросили надати нам наступні дані:

1) дані про розмір заробітної плати директора ПОКП «Полтавафарм» (з урахуванням окладу, доплат, надбавок, премій, матеріальної допомога тощо) за 2013-2014 роки (помісячно);

2) інформацію про розмір заробітної плати заступника директора ПОКП «Полтавафарм» (з урахуванням окладу, доплат, надбавок, премій, матеріальної допомоги тощо) за 2013-2014 роки (помісячно);

3) інформацію про кількість аптек та аптечних пунктів ПОКП «Полтавафарм», які функціонували у м. Полтава станом на 08.04.2012 року;

4) інформацію про кількість аптек та аптечних пунктів ПОКП «Полтавафарм», які функціонували у м. Полтава станом на 08.04.2015 року;

5) інформацію про кількість аптек та аптечних пунктів ПОКП «Полтавафарм», які функціонували у Полтавській області станом на 08.04.2012 року;

6) інформацію про кількість аптек та аптечних пунктів ПОКП «Полтавафарм», які функціонували у Полтавській області станом на 08.04.2015 року;

7) інформацію про кількість аптек та аптечних пунктів ПОКП «Полтавафарм», які припинили свою роботу за останні три роки у м. Полтава;

8) інформацію про кількість аптек та аптечних пунктів ПОКП «Полтавафарм», які припинили свою роботу за останні три роки у Полтавській області;

9) інформацію про місцезнаходження, прізвища ім’я по батькові та номери засобів зв’язку завідуючих аптеками ПОКП «Полтавафарм» у м. Полтава;

10) інформацію про місцезнаходження, прізвища ім’я по батькові та номери засобів зв’язку завідуючих аптеками ПОКП «Полтавафарм» у Полтавській області;

11) інформацію про місцезнаходження аптек (аптечних пунктів) ПОКП «Полтавафарм» у м. Полтава;

12) інформацію про місцезнаходження аптек (аптечних пунктів) ПОКП «Полтавафарм» у Полтавській області;

13) інформацію про фінансові результати діяльності ПОКП «Полтавафарм» (загальні дані фінансового звіту за 2013-2014 роки.

Замість відповіді журналістам, директор ПОКП «Полтавафарм» Наталія Стецюк написала заяву про вчинення нами кримінального правопорушення до прокуратури Полтавської області.

330 (2)

330 (3)

Але потім щось пішло не так, і прізвище Наталії Стецюк пролунало майже у всіх місцевих ЗМІ. Це сталося 6 липня 2015 року, коли в.о. начальника Держфінінспекції в Полтавській області Ірина Салогуб оприлюднила інформацію про те, що керівниця «Полтавафарм» отримувала в середньому понад 30 тис. грн щомісяця, що в десять разів перевищує суму середньої зарплати її підлеглих.

Але Наталя Стецюк не розгубилася і в своєму інтерв’ю «Полтавщині» заявила, що “роздмухування” цього питання пов’язане з намаганням «рейдерського захвату найпотужнішої фармацевтичної регіональної мережі України».

Після відмови у наданні інформації на наш запит, ми звернулися до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм» та просили суд визнати протиправними дії у відмові надати Громадській організації «Полтавське громадське телебачення» публічну інформацію.

24 липня 2015 року до суду надійшли письмові заперечення на позов, у яких відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову в повному обсязі, посилаючись на те, що ПОКП «Полтавафарм» не є розпорядником запитуваної інформації та не має правових підстав для надання інформації, що вимагається позивачем. Також вказувалось на те, що інформація, яку ми просили нам надати, не є публічною в розумінні Закону України «Про захист персональних даних», а характеризує господарську діяльність підприємства по певним показникам, тому є конфіденційною інформацією з обмеженим доступом.

Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з запереченнями відповідача, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, та перевіривши їх доказами, суд постановив «адміністративний позов Громадської організації «Полтавське громадське телебачення» до Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм» про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм» у відмові надати Громадській організації «Полтавське громадське телебачення» публічну інформацію на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про інформацію».

З повним текстом постанови Полтавського окружного адміністративного судуможна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Сьогодні з достовірних джерел нам стало відомо, що 14 серпня 2015 року ПОКП «Полтавафарм» подало апеляційну скаргу до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Пані Стецюк, чому Ви не хочете надавати нам інформацію, що Ви приховуєте?

Що ж, повоюємо… Ми впевнені у своїй перемозі, тому що правда на нашій стороні.

Беручи до уваги Резолюцію (74) 26 Комітету міністрів Ради Європи «Про право на відповідь – стан особи відносно преси» та статтю 277 Цивільного кодексу України, ми надаємо Наталі Стецюк право на висвітлення власної точки зору щодо поширеної інформації, а також на спростування цієї інформації.

ГромадськеТБ.Полтава висловлює подяку медіа-юристам „Інституту розвитку регіональної преси“ Олександру Бурмагіну та Людмилі Панкратовій за допомогу у складанні адміністративного позову.

Джерело

Acerca de Ігор Кіянчук 217 Articles
Підприємець. Координатор ГО ІЦ "Майдан Моніторинг" в Полтавській області, упорядник сайту Майдан