Безпека турбує кожного. Одним з основних джерел небезпек є інформаційний простір. Тут відбувається те, що зветься інформаційною агресією не тільки проти України та країн пост-соціалістичних демократій, а й усього цивілізованого світу. На цьому фронті немає ані кордонів, ані обличчя ворога. І найуразливішим тут є кіберпростір – середовище, що виникає в результаті взаємодії людей за допомогою технологічних пристроїв і мережевих зв’язків. Головне тут не технології, а діяльність людей, що їх використовують. Якщо ми не усвідомлюємо, що йде інформаційна війна, ця діяльність робить наше життя небезпечним. На цьому наголошують наші друзі і партнери з Чехії та Словаччини з T4UA – Команда Для України:
https://m.facebook.com/team4ukraine : представник Празького інституту безпекових досліджень (PSSI) Петр Пойман, колишній заступник політичного радника командувача місії KFOR у НАТО, представник Служби безпеки та інформації Чеської республіки Томаш Флідр, координатор з кібербезпеки інформаційних систем (АЕС) Мартін Клубал.
3-4 грудня 2016 року вони, разом з фахівцями Інформаційного центру «Майдан Моніторинг», будуть проводити у нас в Харкові, в клубі «6-й кут» (вул. Гіршмана 9/27) Першу Школу інформаційної безпеки «Інформаційна та кібервійна. Як захистити себе і близьких людей».
Цей курс розраховано на: освітян та студентів; державних службовців, які відповідають за внутрішню та інформаційну політику, освіту, культуру та молодь; фахівців з корпоративної безпеки; лідерів та співробітників прес-служб і PR-менеджерів НДО.
Запрошуємо бажаючих дізнатись про загрози в інформаційному просторі та можливості захиститися від них.
Розклад роботи школи: 3 грудня 11.00 – 18.00; 4 грудня 10.00- 16.00.
Дізнатися більше можна в Ігоря Дубровського 050-619-43-97 dubrig@ukr.net (він координатор безпекових програм ГО ІЦ «Майдан Моніторинг»)
Орієнтовна програма
Перший день 03.12.2016.
- State of information war against Ukraine, peculiarities of hybrid warfare. Стан інформаційної війни проти України, особливості гібридної війни.
- Basics of neuro-physiological influence of info warfare. Основи нейрофізіологічного впливу інформаційної війни.
- Social networks as human communities. Соціальні мережі як людські спільноти.
- Darknet ecosystem (TOR, dark markets etc.). Тіньові екосистеми (TOR, тіньові ринки і т.д.).
- Current cyber threats. Сучасні кібер загрози.
Другий день 04.12.2016.
- Introduction to holistic security. Введення в цілісну безпеку.
- Safe behaviour on social networks. Безпечна поведінка в соціальних мережах.
- Security of mobile applications. Безпека мобільних додатків.
- Source How to detect fake, spam and panic messages. How to differentiate bots from humans, how and why trolls operate. Джерело дослідження. Як виявити підробки, спами і панічні повідомлення. Як відрізнити ботів від людей, як і чому тролі працюють.
- Collective protection from psychological operations on the Internet. Засоби колективного захисту від психологічних операцій в Інтернеті.