5 червня Верховна Рада прийняла за основу законопроект Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики». Україна опинилася на крок ближче до громадянського конфлікту, наслідки якого – непередбачувані.
Рішення Ради є протиправним як за змістом, так і за формою.
Зміст проекту Ківалова-Колесніченка суперечить Конституції і законодавству, тому кожен, хто проголосував «за», виступив не лише проти української мови, але й проти конституційного ладу, громадянського миру та цілісності країни.
За проект «проголосували» багато депутатів, яких і близько не було в сесійній залі. Без цієї фальсифікації документ не мав шансів здобути необхідні голоси.
Відповідальність за ганьбу 5 червня лежить не тільки на владі, але й на опозиції, яка не лише дозволила фальсифікувати голосування за проект Ківалова-Колесніченка, але й дискредитує ідею протидії цьому проекту.
Громадські організації, що об’єднали зусилля в рамках кампанії «Займіться ділом, а не язиком!», домоглися провалу спроб прийняти майже ідентичний законопроект Єфремова-Симоненка-
Ми діяли під державними прапорами і з гаслами, які об’єднують більшість людей. Саме така позиція, а також рішучість порядних депутатів, які у вирішальний момент зірвали фальсифікацію, не чекаючи вказівок вождів, призвели до провалу планів влади 24 і 25 травня.
Однак 5 червня у сесійній залі опозиція мовчки спостерігала за фальсифікацією голосування. Ніхто, за винятком поодиноких депутатів, навіть не намагався перешкодити злочину, а частина народних обранців замість того, щоб бути до і під час голосування в сесійній залі, вправлялася в піарі на мітингу.
Сам мітинг, куди на заклик громадських організацій та опозиції прийшло чимало звичайних людей, які усвідомлено протестувати проти законопроекту, було перетворено на партійно-передвиборче шоу сумнівного змісту.
Ми засуджуємо брутальну лайку, протиставлення людей, які говорять різними мовами чи живуть у різних регіонах, що лунали в промовах на цьому мітингу, провокації проти міліції, завдяки яким було поставлено під загрозу безпеку мирних демонстрантів, авантюрні заклики перешкоджати функціонуванню об’єктів «Євро-2012» та оголошення про «безстрокові акції», за якими не відбулося реальних дій.
Такі дії відверто маргіналізують протести проти мовного законопроекту і грають на руку владі.
Просимо вибачення у всіх людей, які зі щирим серцем вийшли 5 червня на захист громадянського миру і єдності України, і стали заручниками бездіяльності опозиції у сесійній залі та її недолугих дій на вулиці.
Закликаємо владу схаменутися, не провокувати громадянський конфлікт і не виносити антиукраїнський законопроект на друге читання. Ми зробимо все можливе, щоб кожен співучасник цього злочину поніс заслужену політичну та юридичну відповідальність.
Закликаємо опозицію більше не вдаватися до провокаційних дій, авантюрних закликів та розмов як вона «скасує закон» після виборів, а сконцентруватися на ефективних діях, які не дозволять прийняти проект в цілому.
Закликаємо всіх громадян України, які усвідомлюють загрозу прийняття проекту Ківалова-Колесніченка, об’єднати зусилля і донести до якомога більшого числа людей в усіх регіонах прості речі: цей проект відволікає увагу від кричущих економічних та соціальних проблем, він розколе країну, і спровокує громадянський конфлікт, спричинить багатомільярдні витрати з бюджету, які витягнуть з кишень звичайних людей, створить масу незручностей для цих же людей, незалежно від їх мови й переконань.
Обов’язок кожного з нас – зупинити цей злочин проти українського народу.
Громадянський рух «Відсіч»
Рух добровольців «Простір свободи»
Громадський рух «Не будь байдужим!»
Громадська ініціатива «Кіно-переклад»
Самоврядна альтернативна мережа (САМ)
Спілка української молоді в Україні
Інформаційна агенція культурних індустрій ПРО
Центр громадянських свобод
Молодіжний націоналістичний конгрес
Регіональний центр громадянського представництва «Життя»
Спудейське братство НаУКМА
ГО «Люстрація»
Спілка офіцерів України
Центр UA
Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу
Громадський рух «Вільний простір»