Більше півроку екологічна громадськість б’є тривогу з приводу майбутнього харківського національного парку “Гомільшанські ліси”. Спочатку політика нового керівництва цієї установи – “забудовувати і рубати” – визвала обурення серед екологічної громадськості СНД. 10 жовтня цього року 190 представників громадських організацій та окремі громадяни з України, Білорусі, Росії та Узбекистану направили Міністру екоресурсів України відкрите звернення “Не допустіть знищення старовікових лісів у національному природному парку “Гомільшанські ліси”!”.
І ось хвиля громадського обурення докотилася до Центральної Європи. 22 жовтня з політкоректним проханням “допрацювати умови та обсяги проведення рубок в “Гомільшанських лісах” з урахуванням збереження біорізноманіття” до Міністра екоресурсів звернулася польська Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze (“Фундація природної спадщини”), яка займається збереженням дикої природи та екологічною освітою.
“Рубки були погоджені на ділянках старовікових дібрв та заплавних лісів по р. Сіверський Донець, з віком дуба від 90 до 155 років. Однак ці ділянки є місцями поширення рідкісних видів рослин та тварин, зокрема, є ключовими для збереження рукокрилих тварин. Через тривалі багаторічні вирубки та суттєве скорочення площі лісів такі рослинні угруповання стали рідкісними для Європи, і збереглися майже виключно на заповідних територіях. Здійснення рубок на них приведе до зникнення вказаних рідкісних видів, збіднення біорізноманіття та втрати цими ділянками природної цінності”, – йдеться у зверненні польських природоохоронців.
Між тим кампанія на захист “Гомільшанських лісів” не вщухає і в СНД. Враховуючи, що в парку вже почалася вимітка дерев “під сокиру”, збір підписів до міністра екоресурсів був поновлений. А деякі з організацій, наприклад, Козацька спеціалізована дружина “Січ”, – звернулися до нього і особисто.
(До речі, для тих, хто хоче особисто підтримати “Гомільшанські ліси”: Міністерство екології та природних ресурсів України: вул. Урицького, 35, Київ, 03035, mepu@menr.gov.ua)
Якщо керівництво “Гомільшанських лісів” не ставить собі на мету їх охорону, учасники кампанії на їх захист сподіваються, що така мета є у Міністерства екології та природних ресурсів України, і воно своєю владою захистить цей національний парк від вирубки.
*
____________________
КОНТАКТ:
Сергій Шапаренко, ЕкГ “Печеніги”: тел. (066) 387-46-81, pechenegy[at]rambler.ru
Підготовлено ЕкГ “Печеніги”, членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.