Київська влада вимагає від шкіл списки дітей журналістів?

Dt.ua

66466Чиновники столичного управління освіти в усному порядку звернулися до директорів шкіл з “проханням” надати дані про дітей, чиї батьки працюють в ЗМІ.

Міське управління освіти і науки (ГУОН) збирає інформацію про дітей, чиї батьки працюють в засобах масової інформації.

Про це повідомили DT.UA джерела в головному управлінні та школах на умовах анонімності.

За їх даними, така робота в терміновому порядку ведеться з четверга. Прізвище-ім’я дитини, прізвище-ім’я батька-журналіста та місце його роботи – ці дані в режимі “терміново і важливо!” повинні повідомити школи чиновникам.

Відповідна задача була поставлена перед працівниками районних управлінь освіти на засіданні в міському управлінні. За словами джерел, озвучила “прохання” влади прес-секретар міського управління освіти Марія Кравчук.

ZN.UA звернулося за роз’ясненнями до ГУОН. Як з’ясувалося, начальник управління Оксана Добровольська перебуває у відрядженні, її заступник теж зайнятий. Марія Кравчук запевнила, що таких завдань школи не отримували.

“Ми звернулися до районів з проханням надати список навчальних закладів, які можуть прийняти у себе представників засобів масової інформації для висвітлення різних заходів. Адже є директори, які соромляться відеокамер і журналістів”, – запевнила прес-секретар.

Директори шкіл, з якими поспілкувалося ZN.UA, засумнівалися в цьому аргументі. “У кожному районі є школи, які зазвичай запрошують ЗМІ, і такі, які намагаються не демонструвати журналістам, – пояснив один з них. – Але перелік цих навчальних закладів чудово відомий управлінням освіти всіх рівнів. Тому немає сенсу збирати ще раз такі дані”.

Незважаючи на запевнення прес-служби ГУОН, на умовах анонімності ZN.UA вдалося отримати підтвердження інформації про складання списків дітей журналістів принаймні у двох районах столиці : Голосіївському та Оболонському.

Директори шкіл, з якими вдалося поспілкуватися, підтвердили, що справді передавали таку інформацію на прохання управління освіти свого району. Однак ніяких письмових розпоряджень чиновників або наказів жоден директор не отримував. Прохання передавалася усно або у вигляді телефонограми.

Кому і навіщо знадобилися списки дітей журналістів? Чому ГУОН не звернулося до шкіл офіційно, а обмежилися усними розпорядженнями? Це питання поки залишається без відповіді.

Як відомо, міське управління освіти і науки з серпня 2012 року очолює член Партії регіонів, а до цього – член ВО “Батьківщина” Оксана Добровольська