Угода Мерів як інструмент забезпечення теплого та комфортного майбутнього мешканців міст

Прес-конференція за підсумками проекту «Стале енергетичне планування: міжнародна співпраця та досвід на шляху до Угоди Мерів” пройшла 22 жовтня 2013 року в дискусійному клубі «Експерта думка» і зібрала учасників проекту – представників місцевого самоврядування, громадськості та журналістів.
Наталія Дрозд, керівник громадської організації «Центр Доброчин», у своєму вітальному слові відмітила важливість широкого залучення зацікавлених сторін до сталого енергетичного планування. Адже кінцевим споживачем енергетичної політики є громадяни і тому вони мають право обирати пріоритети у визначенні джерел генерування енергії та її подальшого споживання. Тому підвищення спроможності української місцевої влади і відповідних зацікавлених сторін у сфері сталого енергетичного планування є актуальним і затребуваним.
Про Угоду мерів, як інструмент для забезпечення доступних енергетичних послуг для громадян, розповів Олександр Підгорний, експерт проекту. Тому проект було зосереджено на ознайомленні з литовським досвідом, зокрема з практикою міст-підписантів, їх надбанням, добрими прикладами, а також неуспішними практиками стосовно реалізації Угоди Мерів.

Литовські експерти, Юргіс Мінгайла та Відас Стасітис, розповіли яким чином Литва допомагає Україні запроваджувати енергоефективні технології, а також про конкретні фінансові можливості підтримки такої діяльності.

Про свою діяльність з планування, а також впровадження енергоощадних технологій та проведення інформаційних кампаній для населення розповіли представники міст Мена, Щорс та Городня:
 Роман Зуб, Щорський міський голова
 Валентина Москаленко, секретар Щорської міської ради
 Олександр Назаренко, голова Асоціації регіональних ЗМІ
 Лариса Мартиненко, відповідальний секретар газети «Промінь»
 Олег Короткий, депутат Городнянської міської ради.

На завершення учасники обговорили нові ідеї та плани для продовження розпочатої діяльності в сфері сталої енергетики.

Діяльність проходить за підтримки Програми Розвитку Співпраці і Сприяння Демократії МЗС Литовської республіки.

logo_L

Наталія Дрозд, Центр «Доброчин»