Коаліція на підтримку Міжнародного кримінального суду закликає Україну ратифікувати Римський статут

Аби забезпечити відповідальність за тяжкі злочини. Адвокацію ратифікації документу в Україні здійснює ініціатива “Реанімаційний Пакет Реформ” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Коаліція наголошує, що нова українська влада має зробити все можливе, щоб Україна стала повноправним членом Міжнародного кримінального суду. 

Україна перебуває у фокусі Кампанії за глобальну справедливість, яку провадить Коаліція. Зусилля міжнародних правозахисників спрямовано на те, щоб Україна ратифікувала Римський статут – основоположний документ МКС, оскільки саме цей орган здатен притягнути до відповідальності винних у геноциді, злочинах проти людяності й військових злочинах. 

У листі на ім’я Президента Петра Порошенка Коаліція закликає Україну ратифікувати документ якнайшвидше.

“У ці важкі для України часи наше керівництво має керуватися принципом справедливості. Збройну агресію, злочини проти людяності, військові злочини потрібно розслідувати повністю і справедливо, щоб переконатися, що безкарність не призведе до ще більших порушень прав людини”, – сказав Роман Романов, директор програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”. 

Зі свого боку, Кірстен Меерсхаерт Дюхенс, регіональна координаторка Коаліції в Європі, наголосила: “Події в Україні впродовж останніх місяців були більш ніж тривожними, але якщо нова влада приєднається до Міжнародного кримінального суду, це сприятиме розвитку практики відповідальності, а не безкарності. Повне членство в МКС є єдиним надійним способом забезпечити справедливість для жертв тяжких злочинів”. 

17 квітня 2014 року Україна подала заявку про визнання юрисдикції МКС над злочинами, скоєними під час масових акцій протесту, що тривали з 21 листопада 2013-го до 22 лютого 2014 року. Під час місії до Києва в червні 2014 року Карім Лахіджі, член Керівного комітету Коаліції, президент Міжнародної федерації прав людини, закликав розширити ці часові межі. “Часові межі заявки залишають поза юрисдикцією Міжнародного кримінального суду дуже серйозні події, які заслуговують на увагу прокурора, – наприклад, події у Криму, Одесі та східних областях країни. Відсутність такого розширення може призвести до часового розриву в юрисдикції МКС, створюючи притулок безкарності для осіб, відповідальних за звірства, і породжуючи нерівність серед жертв особливо тяжких злочинів”. 

Довідка 

Україна підписала Римський статут у 2000 році, але 2001 року Конституційний Суд постановив, що документ не відповідає Основному Закону. 14 травня 2014 року 199 народних депутатів запропонували поправки до Конституції, спрямовані на подолання цієї перешкоди. Влада зобов’язалася вжити всіх заходів для ратифікації Римського статуту в межах Угоди про асоціацію з Євросоюзом. 

Міжнародний кримінальний суд – це перший у світі постійний міжнародний суд, створений для покарання винних у військових злочинах, злочинах проти людяності й геноциді. У своїй роботі суд керується принципом доповнюваності, який передбачає, що суд втручається тільки тоді, коли національні правоохоронні органи не хочуть або не можуть розслідувати названих злочинів і притягувати винних до відповідальності в судовому порядку. 

Коаліція на підтримку Міжнародного кримінального суду – це глобальна мережа організацій громадянського суспільства, що працюють у 150 країнах. 

Контакти: 
“Права людини та правосуддя” 
Роман Романов 
(044) 482 03 63 
romanov@irf.ua 

Громадський простір

4 Commentaires

Les commentaires sont fermés.