Як відомо, вчора на позачерговій сесії Полтавської міської ради не вистачило 12-ти голосів щоб прийняти документ, під назвою “Про підтримку звернення Верховної Ради до Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних інституцій про визнання Російської Федерації державою-агресором, а так звані ДНР і ЛНР – терористичними організаціями”. Ця новина миттєво облетіла українські та російські засоби масової інформації. Вже ввечері соцмережі вибухнули закликами пікетувати міську раду.
Політичні партії також не залишились осторонь і закликали своїх прихильників на мітинг. О 12.00 біля Полтавської міськради, не зважаючи на дощову й вітряну погоду, зібралося декілька сотень протестувальників.
Оскільки протест був майже спонтанний, а міський голова Олександр Мамай знаходився у відрядженні, єдиного алгоритму дій ні в громадських активістів, ні у представників політичних партій, ні у присутніх депутатів міськради не було. Одні закликали провести позачергову сесію міськради вже сьогодні, і для цього доставити депутатів силоміць до сесійної зали, інші пропонували вимагати позачергової сесії найближчими днями.
http://youtu.be/vPx2Jmk62EE
Під час мітингу стало відомо, що міський голова Олександр Мамай видав розпорядження про зупинення рішення щодо не прийняття рішення “Про підтримку звернення Верховної Ради до Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних інституцій про визнання Російської Федерації державою-агресором, а так звані ДНР і ЛНР – терористичними організаціями” і про скликання позачергової сесії на 3 лютого.
Однак людей це не заспокоїло. Частина з них увійшла до сесійної зали, інші частково перекрили рух транспорту біля міськради.
Міліціянти жодним чином не перешкоджали діям людей. Один з них мені так і заявив: “Ми тут вас охороняємо, а не можновладців”.
Незабаром протест потроху вщух, рух транспорту відновили. Люди вирішили прийти ще більшою кількістю 3-го лютого, коли має відбутись чергова позачергова сесія Полтавської міськради.
Сподіваюсь, депутати не стануть випробовувати власну політичну долю і таки проголосують постанову без зайвих дебатів.
Також вчора ввечері в соцмережах з’явилась інформація, що на мітинг добровільно-примусово запрошували працівників ПАТ “Полтавська фірма “Ворскла”. Безумовно, примус до участі в акціях, навіть найпатріотичніших, є справою ганебною і протизаконною. Дійсно, працівники вказаного підприємства були присутні на мітингу, але ті троє, з якими я особисто спілкувався, одностайно заявили, що керівництво їх лише поінформувало про мітинг і ніяким чином не примушувало, що участь вони беруть виключно за власним бажанням і виключно з власних переконань, бо їх близькі родичі воюють в зоні АТО. І, знаєте, я їм повірив, бо спілкувались відкрито, спокійно, впевнено. Буду сподіватись, що примусу дійсно не було, але пильнувати не завадить.
На події вирішив попіаритись народний депутат Сергій Каплін, котрий, як завжди, говорив багато, в основному лозунгами, і вкотре пообіцяв позачергові вибори місцевої влади найближчим часом. Як відреагували полтавці на дешевий популізм видно на скріншотах з мережі Facebook.
Ігор Кіянчук
Фото автора.
Ситуация в Мариуполе, Полтаве и Кривом Роге – результат полнейшей недоработки прокуратуры и СБУ. Где регионалы остались у власти, там и такое голосование. Они еще не раз ударят нам в спину ножом!
Полтавські депутати не праві, але різні такі кампанії з підтримки – з минулого
треба робити електронний уряд..і все..проголосували ВСІ люди-громада онлайн-і все!