6 квітня 2016 р. у Харкові відбулося офіційне відкриття нового клубу ІЦ “Майдан Моніторинг” “Шостий кут”.
О 6й вечора, в 6му куті, 6 квітня 2016 р. відкриття клубу відбулося презентацією нових книг – підручників Української Миротворчої Школи, які пов’язують минуле і майбутнє.
Презентували книги їх автори – викладачі Української Миротворчої Школи:
Oleksandr Zinchenko – історик, публіцист, письменник. Його роботи ставали національними бестселлерами України та отримали престижні премії в Польщі.
Збіґнєв Буяк – польський політик, політолог, лідер руху “Солідарність”, який ліквідовував комунізм у Польші, презентував свою книгу «Суспільні порозуміння – феномен європейської культури».
Andrey Kamenschikov – соціолог. Працював в Абхазії, Казахстані, Придністров`ї. Проводить миротворчу та гуманітарну діяльність в конфліктних регіонах колишнього СРСР. Андрей презентував свою книгу «Международный опыт гражданского миротворчества».
Щоб отримати ці книги, пишіть на сторінку події. Тут є електронна версія книжок.
Про презентацію в соцмережах активно пишуть її організатори і учасники:
https://twitter.com/NatalieZubar/status/717732619937562625
https://twitter.com/NatalieZubar/status/717734520762531841
https://twitter.com/NatalieZubar/status/717739930559098880
В клубі “6й кут” в Харкові. Просто зараз. Дискусія навколо наших книжок. Три автори-інтелектуали: лях, москаль та бандерівець презентують свої праці.
06 квітня 2016 року студенти та викладачі ЛНАУ відвідали презентацію трьох публікацій «Української миротворчої школи», де мали змогу особисто поспілкуватися з авторами, поставити запитання, висловитися з приводу таких актуальних та болючих проблем, поповнити бібліотеку сучасними підручниками з автографами.
Перша книга- «Польські олені, Обама та колективна пам’ять українців» Олександра Зінченка, українського історика, публіциста, письменника, найпомітнішого популяризатора української історії – це науково-популярна спроба пояснити, як минуле впливає на майбутнє. Розрахована на всіх, хто вважає себе приналежним до «агентів змін».
Друга книга – «Международный опыт гражданского миротворчества на постсоветском пространстве» Андрія Камєнщикова, соціолога за освітою, який веде суспільну миротворчу та гуманітарну діяльність в конфліктних регіонах колишнього СРСР. Мета даної публікації – поділитися тими уроками пострадянських конфліктів, які б були корисними у вирішенні проблем, які постали перед українським суспільством.
Третя книга – «Суспільні порозуміння – феномен європейської культури» Збігнєв Буяк (польський політик, політолог, діяч демократичної опозиції, лідер руху «Солідарність», який ліквідував комунізм у Польщі) – це ключ до розуміння того, чому Україна обрала шлях в євроатлантичний світ.
Ця зустріч, змістовна лекція з політології та історії, стала для наших студентів дуже цікавою та корисною, незважаючи на те, що в них інший профіль освіти. Адже молодь зовсім не пам’ятає радянського минулого, але ж це минуле настирно втручається в їхнє сьогодення, женучи з рідних домівок, забираючи мрії, плани, досягнення. Отже, «минуле має значення», і якщо це не подолати, воно перебудує на свій лад і їхнє майбутнє. «Проте, наші студенти прагнуть змін, але не завжди знають як ними стати».
Мене, як філолога, вразив той факт, що минуле, наша історія, впливає й на мовотворення. На жаль, для нас поняття справедливості та правосуддя – не тотожні, як у поляків (дякую, перекладачу Олександру Шевченкові).
Ще ми дізналися чому в українців високі паркани? Що спільного у польскіх оленів, німецького сміття, Барака Обами та побутового мовлення українців?
Найголовніше те, що нам неодмінно треба подолати гравітацію історії, заради щасливого майбуття, заради….. «Усе буде Україна!»
Elena Znatkova додала 21 нову світлину — разом з Анною Кузьменко та 9 others.