Пам’ятник Леніну в Лубнах демонтували після відповідного рішення міської ради взимку 2014 року. Поки вирішувалося питання про те, що буде на цьому місці, місцеві активісти розмалювали постамент патріотичними малюнками.
![У Лубнах на постаменті пам'ятника Леніну встановили патріотичний монумент Фото з мережі Фейсбук](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2016/08/be4a538d4f4ad162cfac0c7aef7b98ee.7200f5384b3039248d4fee9e2982f64e.jpg)
Напередодні 25-ї річниці незалежності України місцева влада привела до ладу постамент та встановила на ньому патріотичну монументальну композицію: посередині – Тризуб, навколо жовто-блакитні стрічки, що звиваються догори, як символ віри в краще майбутнє, а зверху композиції – птах – на честь загиблих на Євромайдані та під час АТО українців. Відливали композицію на заводі «Лубнимаш». Автор композиції – архітектор Ірина Казакова.
Ігор Кіянчук, ІЦ Майдан Моніторинг