Другий харківський міжнародний безпековий форум “Боротьба за людей в умовах гібридної війни”
29-30 листопада у Харкові вдруге пройшов Міжнародний безпековий форум, організаторами якого виступили Фонд Конрада Аденауера та Інформаційний центр “Майдан Моніторинг”.
Форум зібрав спікерів з України, Молдови, Грузії, Білорусі, Німеччини, Чехії та США, а також більше сотні учасників.
Аналітики, науковці, політики, громадські діячі – розповіли про різні аспекти гібридних загроз, актуальних як для України, так і для всього (східно-) європейського регіону.
Велика увага приділялась висвітленню ролі історії та цінностей у гібридних війнах, а також зростанню популістських настроїв серед населення.
Важливими темами Форуму стали окуповані території Криму і Донбасу та розвиток українського прикордоння в умовах воєнного конфлікту.
Школа Інформаційної Безпеки
Разом з партнерами з Чехії, Словаччини і Польщі за підтримки Вишеградського Фонду ми провели інтенсивні тренінги з кібербезпеки для Донеччини і Луганщини.
25-26 жовтня 2019 наша організація провела Школу інформаційної Безпеки в Харкові
28 жовтня 2019 в Харкові пройшла Практична конференція “Жінка в інформаційній війні: мішень, комунікаторка, миротвориця”
Подія присвячена 19-річчю ухвалення резолюції 1325 Ради Безпеки ООН «Жінки, мир і безпека». 13 осіб відвідали захід (представники громадських організацій, зокрема правозахисних)
Тренінг з інформаційної безпеки в Вінниці. 7 грудня 2019
Школа Соціальних Посередників (ШСП)
З 2014 року ми готуємо практиків з управління соціально-політичними конфліктами в Україні за власною методикою, розробленою з урахуванням практик Польщі, Чехії, Німеччини та Ізраїлю. Детальніше про проєкт можна прочитати тут
За 2019 рік наша організація разом з партнерами (ГО “Центр близькосхідних досліджень”) провела дві Школи соціальних посередників .
ШСП 4 вересень 2018 – лютий 2019. Успішно закінчили 18 студентів (12 жінок і 6 чоловіків). Вони представляли 13 громадських організацій і 1 орган місцевої влади. 2 студенти школи застосували знання з трансформації конфліктів вже під час навчання. Більш, ніж половина учасників школи поширювали знання в своїх локаціях. Читати більше про перебіг навчання тут
ШСП 5 Вересень 2019 – лютий 2020 . Успішно закінчили 20 осіб (6 чоловіків та 14 жінок). Щонайменше 13 студентів брали участь в управлінні локальними конфліктами під час навчання. Тренери школи продовжують надавати експертні консультації випускникам. Читати більше про перебіг навчання – частина 1 і частина 2
В 2018-2019 роках Школа відбувалася в рамках проекту «Розширення можливостей громадянського суспільства для ненасильницької трансформації конфліктів з державними суб’єктами – Проектна лінія: “Платформа для успішного ненасильницького активізму”», що підтриманий K. Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у рамках Громадської служби миру, що фінансується Федеральним міністерством з економічної співпраці та розвитку Федеративної республіки Німеччина.”
Українська Миротворча Школа
З 2018 року ми створюємо і поширюємо добрі практики добровільної співдії для безпеки в громадах з метою наближення до стандартів якості життя ЄС і політики НАТО з захисту цивільних в рамках. Один з прикладів такої практики, створеної в 2019 році – це:
Фестиваль-діалог “Зелений гай”
Організація конструктивної комунікації з людьми з різними політичними позиціями дозволила подолати страхи, упередження та недовіру в середовищі громадських організацій Харкова.
Це стало можливим через проведення в квітні-серпні 2019 року серії з 19 діалогів, присвячених обговоренню причин тривожних станів, страхів та інших негативних емоцій задля створення планів спільних дій, спрямованих на подолання непорозуміння і ворожості в середовищі громадських організацій Харкова, викликаних виборами 2019 року. Діалоги були організовані через консенсусне ухвалення рішень.
Учасники діалогів домовилися про необхідність дослідження причин тривожних станів і вирішили використати для цього методи громадянської науки.
Для дослідження була винайдена форма масового фестивалю-діалогу у публічному просторі, орієнтованого на дітей, через яких залучаються і дорослі. Підсумкова публікація тут
Захід відбувався в рамках проєкту «Розширення можливостей громадянського суспільства для ненасильницької трансформації конфліктів з державними суб’єктами – Проектна лінія: “Платформа для успішного ненасильницького активізму”», що підтриманий K. Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у рамках Громадської служби миру, що фінансується Федеральним міністерством з економічної співпраці та розвитку Федеративної республіки Німеччина.
Вільний Університет “Майдан Моніторинг”
З 2014 року ми організовуємо, обговорюємо і транслюємо науково-популярні лекції у Харкові від харківських, і не тільки, вчених та дослідників з різних галузей науки та технологій.
В середньому лекції відвідують наживо 25 осіб, а дивляться онлайн 250 осіб. Лекторами ВУММ стали науковці з Польщі, Чілі, США та України. Заходи відбувається щотижня.
Український родинний клуб “Мовограй”
З 2017 року батьки разом з дітьми спілкуються, навчаються, розвиваються, грають та відпочивають в україномовному середовищі. Заходи клуба відвідували за 2019 рік 24 родини. Разові лекції відвідали близько 100 осіб. Заходи відбувається щотижня.