“Доступ до публічної інформації” в інтерпретації Адміністрації Януковича

Якщо про кілька документів не склали “реєстр”, вам про них нічого не скажуть.

****

Продовжуючи веселу забавку з витребування для виставлення на огляд громадськости майже півтори сотні президентських актів з незаконною позначкою “опублікуванню не підлягає”, “Майдан-Моніторинг” запитав в АП:

а) письмову інформацію про назви і реквізити актів президента України, що мають позначку обмеження доступу “опублікуванню не підлягає” (чи “не для друку” тощо).

 б)  разі, якщо АП не є, на думку АП, розпорядником цієї інформації в розумінні Закону України “Про доступ до публічної інформації” – письмову інформацію про те, хто (яка посадова особа, який орган державної влади тощо) є розпорядником такої інформації.

Відповідь додала радости. Помилуйтеся, порадійте і ви:

На наш погляд, цілком очевидно, що справа не в тому, складено чи не складено “реєстр”, а у тому, що на оприлюднення тут і зараз незаконно засекречених “гарантських” актів нема політичної волі.

Нагадаємо, що “Майдан-Моніторинг” веде з такого самого питання про незаконно приховані від суспільства акти президента повільноплинну судову тяжбу з Міністерством юстиції, а принагідно – ще і вчергове привітаємо колишніх лобістів Закону “Про доступ до публічної інформації” з цим вікопомним “успіхом громадянського суспільства” (тм). Як на нашу думку, без нього, з цими дивнуватими визначеннями “розпорядників інформації” та “публічної інформації”, та феєричним “створенням інформації” (себто написанням папірця про інший папірець) отримувати інформацію було якось легше.

Далі буде…

Олександр Северин, к.ю.н.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут