Генпрокуратура підтвердила перебування Мельника у Каліфорнії

Dt.ua

69511Генпрокуратура України вже направила до США запит про надання правової допомоги у кримінальному провадженні, відкритому щодо екс-ректора податкової академії Петра Мельника.

Оголошений у розшук колишній ректор Національної податкової академії Петро Мельник перебуває в місті Сан-Маркос у Каліфорнії (США). Про це йдеться у відповіді заступника генерального прокурора України Юрія Удальцова на запит народного депутата Геннадія Москаля, повідомила прес-служба парламентаря.

“До Генеральної прокуратури 09.09.2013 з Укрбюро Інтерполу надійшла інформація про встановлення місцезнаходження на території США (м. Сан-Маркос, Каліфорнія) Мельника П.В. Генеральною прокуратурою України 11.09.2013 направлено до компетентного органу Сполучених Штатів Америки запит про надання правової допомоги у зазначеному кримінальному провадженні”, – йдеться у відповіді.

Разом з тим, як зазначає Москаль, Мельник виїхав до США не як громадянин не України, а як громадянин однієї з прибалтійських країн, маючи на руках паспорт цієї країни, “тому писати про правову допомогу щодо екстрадиції сьогодні може тільки та прибалтійська країна, громадянином якої він в’їхав до США”.

“Про повернення Мельника до України не може бути й мови, тому він втрачений для українського правосуддя назавжди. Історія з Мельником увійде в підручники з криміналістики та оперативно-розшукової діяльності як приклад повного провалу МВС. Команда молодих донецьких – Арбузов, Клименко, Захарченко – ганебно програла команді старих донецьких. З професійної точки зору (якщо не звертати увагу на морально-етичні норми), організована старими донецькими операція втечі і переправлення Мельника в Америку зроблена бездоганно. Як тут не згадати старе прислів’я – не рий яму іншому, бо сам в неї впадеш”, – зазначив депутат.

Нагадаємо, ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника було затримано 27 липня співробітниками міліції у власному кабінеті при отриманні хабара.

1 серпня як запобіжний захід Печерський райсуд призначив Мельнику домашній арешт (адвокати заявляли про погіршення стану його здоров’я).

7 серпня на нього одягли спеціальний браслет, який дозволяє відстежувати переміщення арештованого. У ніч на 9 серпня Мельник зняв браслет і зник у невідомому напрямку.

12 серпня Печерський райсуд дозволив затримати ректора для доставки до суду з метою зміни запобіжного заходу.

14 серпня Мельник був оголошений у міжнародний розшук, оскільки з’явилася інформація, що в ніч на 9 серпня він втік до Білорусі. Пізніше джерела декількох ЗМІ повідомляли, що колишній ректор Національного університету Державної податкової служби Мельник перебуває у США

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут