МайданМайдан-Кримновинистаттізаявифорум пошукконтакти  

Володимир Притула, Радіо Свобода: Кримські татари піймали скінгеда, міліція не вірить

додано: 25-04-2007 // // URL: http://maidan.org.ua/static/krymmai/1177491390.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

http://www.radiosvoboda.org/article/2007/04/bd067c68-23ff-4c8a-aa49-0d32f5f7dd53.html

Влада

Сімферополь, 24 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму скінгеди напали на кримськотатарське поселення. Правоохоронці кажуть, що це звичайне дрібне хуліганство. Одного нападника зі свастикою на куртці репатріанти піймали, але в міліції все одно не вірять, що він скінгед.

Нападу чотирьох юнаків зазнали будівлі одного із самовільних поселень репатріантів на околиці Сімферополя. Хулігани розбили 8 тимчасових будиночків, причому два з них – майже повністю. У Меджлісі кримськотатарського народу кажуть, що такі напади на самобуди – досить часті, але цього разу місцеві мешканці зуміли затримати і передати міліції одного із нападників.
Кого затримали кримські татари

Ібраїм, який затримав зловмисника, переконаний, що піймав скінгеда – послідовника пронацистської молодіжної течії. Такі неодноразово уже нападали на кримських татар: “У нього були військові черевики великого розміру, якими можна все бити і ламати. Волосся у нього було коротко підстрижене, а на сумці – емблема СС”.

Ібраїма підтримує Ельзара, яка теж бере участь в акції самопоселення і була свідком затримання зловмисника: “Він схожий був на скінгеда. На його куртці були дві свастики – одна німецька, одна російська у вигляді двох стріл. І на рюкзаку теж були”.

Репатріанти кажуть, що затримання ними скінгеда свідчить про існування в Криму цієї радикальної расистської організації слов’янської молоді. Саме на запереченні цього 2004 року будувалося звинувачення групи представників кримських татар, засуджених до різних термінів ув'язнення за масову бійку у сімферопольському барі “Коттон-клаб”.

Скінгедів у Криму немає, каже міліція

Репатріанти стверджували, що мстилися скінгедам, котрі нападали на неслов’ян. Однак правоохоронні структури тоді офіційно заявили, що скінгедів у Криму немає.

Те ж саме вони стверджують і сьогодні. Начальник Центру громадських зв’язків кримського главку міліції Олександр Домбровський каже, що зловмисників правоохоронці затримали і вони виявилися звичайними малолітніми хуліганами: “Інформація про те, що до цього інциденту причетні скінгеди, не підтвердилася. Насправді це були підлітки, учні автотранспортного технікуму, які цього дня здали екзамен і занадто рясно відзначили цей свій успіх. Вони добре випили і на полі, самовільно зайнятому репатріантами, занадто бурхливо виміщали на цих будівлях свої емоції”.

Те, що одразу після цього троє підлітків, яким вдалося втекти від репатріантів, напали на групу студентів-медиків з Індії, Олександр Домбровський назвав “прикрим непорозумінням”.

Тим часом член Меджлісу Шевкет Кайбулаєв каже, що цей напад вписується у цілий ланцюг дрібних і серйозних провокацій проти кримських татар: “Ми вже звикли, що у процесі доленосних подій в країні, або ж незадовго до Дня депортації 18 травня, частішають провокаційні дії певних політичних груп”.

Шевкет Кайбулаєв до цих дій відносить і напади “неіснуючих” скінгедів, і вандалізм на мусульманських кладовищах, і вчорашню появу на стінах будинку Меджлісу образливих написів. Він каже, що в цій ситуації всім слід бути пильними і діяти так, як ті співвітчизники, які піймали скінгеда.


Обговорити цю статтю у форумі

додано: 25-04-2007 // URL: http://maidan.org.ua/static/krymmai/1177491390.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
ПРЯМА ДІЯ:
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ НОВИНИ :
[20-08-2011 23:08]
АНОНС ПОДІЇ 24 серпня об 11.00 урочистий мітинг з нагоди 20 –ої річниці Незалежності! ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
[12-08-2011 18:15]
Старовинну мечеть в Єні Сала розбирають місцеві жителі
[12-08-2011 17:38]
Авторы из Крыма участвуют в международном конкурсе тюркоязычной поэзии «Ак Торна»
[11-08-2011 17:39]
Українські Євроклуби зберуться в Криму на літній табір
[10-08-2011 11:07]
Киевский муфтият обвинил хабашитов в нарушении законов и норм морали при захоронениях
[10-08-2011 11:00]
Долучайтесь! Католики Севастополя зібрали понад 10 тисяч підписів за повернення їм костелу
[10-08-2011 09:13]
У Києві представлений переклад смислів Корану Валерія Басирова
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...
  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua