Хто є хто в Черкаському УМВС

20-09-2005 18:08 // URL: http://maidan.org.ua/static/lysty/1127228897.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Враховуючи останні події в українському політикумі, дуже актуальною стає тема корупції. Багато було взаємних звинувачень між політиками, багато було сказано слів про самоочищення влади…

Яка ж ситуація з корупцією в Черкаській області?

Почнемо з тих людей, які саме і покликані з нею боротися - з міліціонерів, а саме з керівництва УМВС.

Каплій Микола Васильович… Хто він?

Під час виборчої кампанії відставний полковник міліції, інвалід 3 групи Каплій (який, до речі, був звільнений з посади за станом здоров'я) вчасно зорієнтувався і примкнув до черкаського виборчого штабу Віктора Ющенка, де став начальником охорони. З майбутнім губернатором Черевком О. В. у Миколи Васильовича склалися добрі, приятельські стосунки. Тому і не дивно, що після перемоги Помаранчевої революції та призначення на посаду Олександра Черевка, Микола Каплій опинився у кріслі начальника міліції Черкаської області. Дарма, що саме призначення було незаконне, адже згідно діючого законодавства, неможливо відновитися на роботі у міліції у тому разі, коли звільнення відбулося за станом здоров'я. Це дрібниці.

При призначенні Каплія на посаду, для представлення нового начальника до Черкас завітав сам міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Під час представлення, у присутності особового складу управління МВС, міністр наказав М. Каплію до серпня місяця розкрити убивство міліціонера Потєхіна, якого було убито під час другого туру президентських виборів 2004 року, та пообіцяв вручити пану Миколі генеральські погони в разі розкриття злочину, але в тому разі, якщо злочин не буде розкрито в установлені терміни, пообіцяв звільнити полковника з посади.

Злочин і досі не розкрито… Чому? Може тому, що полковник Каплій веде недолугу кадрову політику, звільняючи з лав міліції професіоналів (не за службові порушення чи протизаконну поведінку під час виборів, а через особисту антипатію чи задля звільнення посад для «своїх людей») та відновлюючи на посадах кадри, котрі у свій час були звільнені зі служби за невміння працювати та у зв'язку з дискредитацією звання міліціонера? Чи може Миколі Васильовичу просто ніколи займатися розкриттям злочинів за вирішенням особистих питань?

На останньому варто зупинитися більш детально.

Багато років тому М. Каплій працював у обласному УБОЗі. Тоді він і завів собі коханку на ім'я Владислава, яка працювала у тому ж таки УБОЗі на посаді слідчого. Минули роки, Микола Васильович вже багато років не працював у структурі МВС, але стосунки з коханкою зберіг. Після свого призначення начальником УМВС, пан Каплій віддячив Владиславі за багаторічні стосунки – Владислава із звичайного слідчого перетворилася на заступника начальника слідчого управління УМВС. Непоганий ривок! А до нової посади дуже личила б нова машина… Микола Васильович і про це подбав: «умовив» підконтрольних бізнесменів подарувати Владиславі «Volkswagen Golf».

Полковник Каплій проживає у мальовничому селі Руська Поляна. Гарна природа, чисте повітря... Краса! Одна біда – погані дороги, але це можна виправити. І ось уже полковник дає розпорядження керівництву ДАІ Черкаської області… Через дуже короткий термін, завдячуючи роботі, що її провели працівники ДАІ з керівниками дорожніх служб та «спонсорами», вулиці, що ведуть до помешкання Миколи Васильовича, були заасфальтовані.

Ну немає коли полковнику займатися розкриттям злочинів! Побут треба довести до ладу, пристроїти на посади коханку, родичів.

До речі, про родичів.

Є у пана Миколи синочок Юрко. Добрий парубок, але хитренький, з липкими рученятами.

У 2002 році лейтенант УБОЗу Каплій Юрій Миколайович, разом зі своїм колегою - оперативником Придніпровського РВ УМВС Мосинцем – виїхали до Звенигородського району. Там ними було проведено ряд оперативних заходів, в результаті яких було затримано при спробі збуту важких наркотиків реалізатора, який працював «під дахом» наркоділка на прізвисько Жора. Жора терміново виїхав до Звенигородки на розмову з оперативниками. Каплій запросив з Жори 5000 доларів за те, що реалізатора буде відпущено, Жора погодився і передав Каплію з Мосинцем вищевказану суму. Міліціонери, поділивши грошики, вирушили до Черкас. Їх звенигородським колегам із суми, що її передав Жора, нічого не перепало, тому арештованого реалізатора не випустили, таким чином Каплій с Мосинцем просто «кинули» Жору.

Через деякий час Жора підняв ґвалт, і невдаху-заробітчанина Юрка перевели з УБОПу в лінійний відділ міліції. Але після цього неприємності у Юрка не закінчилися, адже Жора не забув образи: прямо серед білого дня на стоянці тютюнової фабрики спалахнула «Мазда» Каплія-меншого. Але Юра не дуже горював, адже їздив він на нерозмитненому авто, причепивши «ліві» реєстраційні номери. До речі, це у Капліїв сімейне: тато навіть на посаді начальника УМВС користується нерозмитненим автомобілем «Опель-Фронтера».

З історії, що трапилася з ним у Звенигородці, Юрко зробив висновки. Але не ті висновки, що їх зробила б чесна людина, яка випадково оступилася. А висновків було два. Перший: у наркоділків «водиться» багато грошей, другий: гроші можна «заробляти» не тільки «кидками». І почав Каплій розбудовувати свою наркомережу.

У Черкасах Каплій заснував дві наркоточки, реалізаторами яких були наркомани на прізвиська Канаріс та Брокер. Допомагав Каплію-молодшому розповсюджувати його зілля і наркодилер Клименко Леонід на прізвисько Циган – мешканець мікрорайону Дахнівка.

Тривалий час усе було добре, життя йшло, налагоджений «бізнес» приносив чималі прибутки.

Аж ось осінь 2004 року, помаранчева революція. Коли стало зрозуміло, що до влади прийде команда В. Ющенка, в Черкасах усі знали, хто буде наступним губернатором. Також стало відомо, хто буде начальником УМВС. Звісно ж Микола Каплій - начальник служби охорони виборчого штабу Ющенка у Черкаській області.

Про витівки Каплія-молодшого на поприщі наркобізнесу працівники УСБУ в Черкаській області знали давно, але він їх не дуже цікавив. Але одне діло, коли наркоділок – звичайний «мент», і геть інше, коли це синок начальника УМВС області. Адже використовуючи синочка, можна впливати на тата. Юрка взяли «в розробку», успішно задокументувавши його злочинні дії.

Юркові прийшлося терміново «ударитися в біга» та переховувати своїх дилерів. Але у статусі нелегала Юркові довелося бути недовго, новопризначений начальник УМВС полковник Каплій «вирішив питання» з керівництвом УСБУ. А Юрко отримав від тата подарунок – посаду начальника лінійного відділу міліції.

Для того, щоб історія з Юрком швидше «вивітрилася» з голови начальника ВБНОН УМВС пана Брайченка (адже він багато знав про витівки молодшенького), тому було запропоновано посаду начальника управління кримінального пошуку. Від такої хорошої пропозиції пан Брайченко відмовитися не міг. До речі, у свою бутність начальником ВБНОН, Брайченко «тримав» свою наркоточку в районі вул. Рябоконя, що в обласному центрі. Реалізатором у нього працював чоловік з мальовничою кличкою Пацюк (нині покійний).

На посаду начальника ВБНОН Каплій призначив «свою людину» - Бровченка Миколу Павловича. До цього Микола Павлович займав посаду начальника Золотоніського МРВ, де «з успіхом» «провалив» роботу. Але це не завадило панові Бровченку побудувати гарний будиночок на дніпровських кручах в заповідній зоні м Черкаси, де будують собі будинки представники нової і старої «еліти». Бровченко зробив усе, щоб про історію з Юрком усі швидше забули.

Тісний тандем Каплій-Бровченко почав плідно співпрацювати. Полковник Каплій вирішив «убити двох зайців зразу»: продемонструвати безкомпромісну боротьбу з наркобізнесом та змінити схему передачі грошей від наркоділків до керівництва УМВС.

Була проведена певна робота. Більшість наркоточок була дійсно знищена, преса захлинаючись волала про те, яка шалена робота проводиться по боротьбі з наркобізнесом.

Але, але…

Як ми вже знаємо, у свій час Каплій-молодший тісно співпрацював з Леонідом Клименко на прізвисько Циган. Під час нелегального Юркового життя, Циган навіть переховував у себе Юркового реалізатора на прізвисько Канаріс. Юрко не забув «добрих» діянь Цигана, про що повідомив і свого татуся. Тому пан Микола на фоні запеклої боротьби з наркобізнесом Циганові дав «зелене світло», дозволивши відкривати стільки точок, скільки тому заманеться. Платою за це була «смішна» сума в одну тисячу доларів на місяць, що її повинен був платити Циган безпосередньо начальникові УМВС, проминаючи посередників. Через пана Бровченка до рядових працівників УМВС було доведено те, що Цигана чіпати заборонено.

Окрема тема – призначення. За час перебування полковника Каплія на посаді, було призначено на посади керівників райвідділів велику кількість людей, які заплямували себе відвертими злочинами, як під час виборів, так і у більш ранні часи. За багатьма з них тягнеться шлейф злочинних дій: від торгівлі металоломом до торгівлі наркотиками. Ці люди не змінилися, а вичекавши певний час, узялися за своє, дискредитуючи нову владу. Миколі Васильовичу відомо про це, але він нічого не робить для виправлення ситуації. А навіщо? Адже ці люди звикли «заробляти» на своїх посадах та ділитися своїми «заробітками» з керівництвом. А гроші, як то кажуть, «не пахнуть».

Допомагає панові Каплію в області кадрової політики його заступник пан Рогульський, який вже пережив багатьох начальників управлінь, але тримається. Молодець! Незрозуміло, правда, куди дивиться медична служба УМВС, адже у пана Рогульського тяжка форма цукрового діабету. Можливо, що секрет «довголіття» полковника Рогульського на цій посаді – його дружба з головою Верховної Ради Литвином.

Єдина «порядна» людина в керівництві УМВС – полковник Музичко Микола Адамович. Не торгує наркотиками, хабарів майже не бере. Просто оформив на свою сестру мережу магазинів у м. Черкаси та с. Білозір'я та й має «живу копійку». Молодець, що тут казати!

Нещодавно в засобах масової інформації промайнула звістка про те, що Юрій Луценко наказав звільнити тих начальників УМВС, які служать не народу України, а своїм губернаторам. Але це, мабуть, був лише струс повітря?

А ЧИ НЕ ПОРА ЮРІЮ ЛУЦЕНКОВІ ТА ІГОРЮ ДРІЖЧАНОМУ ПЕРЕВІРИТИ СИТУАЦІЮ, ЩО СКЛАЛАСЯ В ЧЕРКАСЬКОМУ УМВС

20-09-2005 18:08 // URL: http://maidan.org.ua/static/lysty/1127228897.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua