Запобігання та протидія корупції

25-02-2007 22:16 // URL: http://maidan.org.ua/static/lysty/1172434616.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

9 правозахисних організацій звернулися до Президента та Голови ВР з вимогою звільнити Горе-прокурора - заст. прокурора Полтавської області Анатолія Мельника, Горе-суддю -суддю Октябрьського районного суду Полтави Ганну Андрієнко та Горе міліціонера- заст.нач.УБОЗу - Геннадія Бендрика. Анти-почесні звання присуджені громадськими організаціями та учасниками проекту "Солідарність проти корупції", який проводиться місцевою профспілкою "Солідарність" з травня минулого року. Правозахисники просять вищих пласадових осіб держави розформувати штат Октябрьського районного суду, як розсадник корупції в обласному центрі. Профспілковими активістами готуються відповідні заяви про притягнення двох номінантів антипочесних звань до кримінальної відповідальності за викрадення майна під час обшуків, катування громадян, приховування злочинів, скоєних міліціонерами, створення штучних доказів обвинувачення Текст звернення підписали З.Коваленко, керівник Центру правозахисту та контролю за дотриманням законодавства в області, Л.Кучеренко, президент медіа-клубу, Г.Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної Служби України,В.Волошин,О.Келим, керівник об"єднання "За чесну та прозору владу", О.Шаманенко, голова обласного відділення ВГО "Товариства офіцерів України", голова профспілки "Солідарність" та інші. До Верховної Ради України надіслано 450 буклетів для депутатів, виданих в рамках проекту. Номінанти погрожують правозахисникам судовими позовами про захист честі та гідності. Але чи спрацює корупційний механізм міліція-прокуратура-суд на цей раз - покаже час, наполегливість та мужність профспілкових активістів.

Не будемо мовчати.

У громадянки П. з села Чернечий Яр Диканьського району трапилась біда – під час гулянки в будинку викрали два мобільних телефони. Як і належить, в подібних випадках, жінка звернулася до міліції з відповідною заявою, але там не звикли працювати над розкриттям злочинів. Тому й стали вимагати, щоб П. оговорила громадянина К., що мешкав недалеко та мав судимості. Жінка не погодилась, тому її затримали на 14 годин, помістили в камеру при Диканьському РВ УМВС України в області, її при цьому били по обличчю, вимагали гусей, погрожували втопити у Ворсклі, а коли жінка не погодилась підписати протокол, то вранці повели до „свого” судді і той „виписав” штраф за дрібне хуліганство. То й змушена була підписати П. протоколи, які сфальшували в міліції. Жінка, яка була в той час на 5-му місяці вагітності, звернулася з відповідною заявою до профспілки „Солідарність”. В цей же день заява про звірства міліціонерів з поясненнями самої П. нами була направлена прокурору області, на яку заступник прокурора області А.С.Мельник відповів: „у відповідності до Закону України „Про звернення громадян” у Вас немає нотаріально завіреної довіреності на представництво інтересів гр.П., а гр. П. відмовилась писати заяву про скоєний злочин прокурору Диканьського району”. Звичайно, це була неправда, представники профспілки виїхали до Диканьки, де в судовому засіданні пересвідчились, що П. заявила про психічний тиск з боку правоохоронців та працівників прокуратури, що пограбування не було, і тому обвинувачення з непричетного до пограбування громадянина державним обвинувачем в суді в нашій присутності знято.
В Великобагачанському районі пішли далі. Там міліціонери жінку просто підвісили за сковані ззаду кайданами руки, били по обличчю і вимагали зізнатися у скоєному злочині. Після чого в жінки відібрали 5 купюр по 20 грн, начеб то для впізнання, але до цього часу правоохоронці гроші так і не віддали. 16-річний син 50-річної жінки скоїв тяжкий злочин, але чи вона хотіла цього, чи винна в злочині? Про катування матері в приміщенні профспілки схвильовано розповідала донька нещасної. Прокуратура мовчить. Але не мовчимо і не будемо мовчати ми.
В центрі Полтави одна з вінницьких фірм протягом 5-ти місяців обманула полтавців більш, ніж на мільйон гривень. Вкладники звернулися до прокуратури області з заявами про скоєння злочину, оскільки саме за місцем скоєння злочину і повинна проводитись перевірка заяв громадян та прийматись рішення. Прокуратура „відфутболила” заяви громадян до прокуратури Вінницької області, чим грубо порушила їх конституційні права та кримінально-процесуальний кодекс України.
В той же час А.С.Мельник вже три роки затверджує обвинувальний висновок проти активістів профспілки „Солідарність”, які займалися соціальним підприємництвом, тобто заробляли кошти у відповідності до ст.86 ЦК України на статутну діяльність громадської організації. Двічі судом справа направлялась на додаткове розслідування через неконкретність обвинувачення та докази, побудовані на припущеннях. Три роки триває „профспілкова епопея прокурора Мельника”. За цей час правоохоронці намагались підкинути зброю та наркотики до помешкання голови профспілки, здійснивши незаконний обшук в його помешканні (без постанови суду, без понятих, без складання протоколу, без достатніх підстав, за відсутності господарів помешкання – ці порушення вказані в постанові заступника прокурора Ленінського району м.Полтави). Судом стягнено на користь господаря будинку моральну шкоду в розмірі одна тисяча гривень з правоохоронних органів, а двом міліціонерам винесено дисциплінарні стягнення. До дисциплінарної відповідальності міліціонерів притягнуто також за викрадення неповнолітнього сина, за розголошення в тижневику „Вечірня Полтава” в 2004 році матеріалів досудового слідства тощо.
Нещодавно громадянка Марченко Т.М. звернулася до суду з позовною заявою про стягнення з УМВС України в Полтавській області моральної шкоди в сумі 1мільйон гривень. Цю жінку прокуратура Полтавської області понад три роки звинувачувала в скоєнні особливо тяжкого злочину, її семирічній доньці під час обшуку було нанесено тілесні ушкодження (слідчий під час обшуку зривала золотий ланцюжок з хрестиком, а мати намагалась перешкодити цій зневазі до православ’я). До цього часу мати зі сльозами на очах згадує фіолетовий слід на дитячій шиї. В Марченко та її батьків під час обшуків міліціонерами викрадено майна на суму близько 5000 грн, але на скарги потерпілих від злочинів, скоєних правоохоронцями, відповідь з прокуратури одна – факти не підтвердились, заява зроблена з метою уникнути відповідальності за скоєний злочин. Але ж Марченко всіма судовими інстанціями виправдана! З якою метою прокурор Болгар В.В. та заступник начальника УБОЗу Бендрик Г.І. відвідували малолітню дитину в дитячому садочку? Чому змусили Марченко Т.М. написати розписку, що викрадені міліціонерами мобільні телефони у гр.Троян Т.І. та Трояна М.Д. їм повернуто. Останні наполягають – викрадене під час обшуку працівниками Полтавського УБОЗу майно: дві сукні, черевики, мобільні телефони та інше до цього часу не повернуто. Однак і в цьому випадку прокуратура не захищає Закон, вона по інший бік барикад.
Дуже часто неправомірні дії працівників міліції захищають „свої” судді Октябрьського районного суду обласного центру. Як правило, позови проти УМВС в області та прокуратури розглядають одні й ті самі судді, в основному ті, які раніше працювали в міліції, прокуратурі чи мають родичів там в даний час. Голова суду визначає, кому таку заяву дати на розгляд. Тож результат заздалегідь відомий. Тобто наяву відслідковується налагоджений корупційний зв’язок – МІЛІЦІЯ-ПРОКУРАТУРА-СУД. Ми не хочемо сказати, що всі працівники цих структур корупціонери, але чесним суддям, прокурорам та міліціонерам працювати в Полтаві стає все важче. Саме тому правозахисні організації й звернулися з відповідним Зверненням до Президента України В.Ющенка та Голови Верховної Ради України О.Мороза.
Кожен з вас може направити їм листи з підтримкою наших вимог.
Консультації за адресою: м.Полтава, вул..Леніна, 13, к.411, тел. 50-81-42.
Валентин Волошин, голова
Полтавської міської профспілки „Солідарність”.


24 лютого 2007 року м.Полтава
Президенту України
Ющенку В.А.
Голові Верховної Ради
України
Морозу О.О.
ЗВЕРНЕННЯ
правозахисних організацій міста Полтави.

Ми, правозахисні громадські організації міста Полтави, звертаємось до вас, як до вищих посадових осіб держави з проханням якнайшвидше вжити термінових заходів по захисту від корупційного зашморгу, який все тугіше здавлює горло демократії в регіоні. Періодична заміна керівництва міліції та прокуратури нічого не змінює. Міліція, прокуратура, суд працюють непрозоро, що сприяє все більшому росту корупції в цих органах.
Повідомляємо, що, замість захищати громадян від правопорушень та злочинів, наші міліція та прокуратура звітує значною кількістю розкритих злочинів, а саме: порушеннями кримінальних справ по фактам виявлення в громадському транспорті підроблених пенсійних посвідчень та затриманням людей похилого віку, які торгують соняшниковим насінням. При цьому значна кількість громадян потерпають від скоєних злочинів саме правоохоронцями. Більш значні злочини „розкриваються” з застосуванням катувань, іноді вбивств затриманих, часто зовсім непричетних до скоєних злочинів.
На заяви громадян прокуратура області реагує відписками, звернення до вас окремих громадян та громадських організацій повертаються до Полтави. На заяви громадських організацій про скоєні злочини керівництво прокуратури вимагає нотаріально завіреної довіреності від потерпілих, в тому числі і від померлих громадян, посилаючись на ст.7 Закону України „Про звернення громадян”. Лише при наданні нотаріально завіреної довіреності від потерпілого на ім’я керівника громадської організації працівники прокуратури формально перевіряють заяви про скоєння злочинів. Як правило, за вимагання та отримання грошей від родичів затриманих, викрадення майна, грошей, за катування громадян, застосування інших незаконних методів досудового слідства на незначну кількість працівників міліції, що скоювали злочини, накладаються дисциплінарні стягнення, лише у випадку вбивств затриманих на допитах, які не вдалося приховати, порушуються кримінальні справи.
Звернення до судів, як правило, результатів не дають, оскільки судді в своїй більшості пов’язані ланцюгом корупції з працівниками міліції та прокуратури. В зв’язку з цим все більше й більше суддів виносять за відомо неправосудні рішення. Громадяни втрачають віру в Закон та Справедливість, а працівники силових структур стають неконтрольованими, і, користуючись своїм службовим становищем, владою, зброєю скоюють все більше й більше злочинів. Прокуратура та суди приховують ці злочини. Невинуваті громадяни відбувають покарання. За зізнаннями начальників установ по виконанню покарань та проведеними дослідженнями громадських організацій, в тому числі і Полтавським медіа-клубом, зараз в області відбуває покарання приблизно 50% чоловіків та 30% жінок, які жодних злочинів не скоювали.
З метою запобіганню корупції Полтавською міською профспілкою „Солідарність” виконується проект „Солідарність проти корупції”. В ході його реалізації виявлено, що значна кількість полтавців Октябрьський районний суд м. Полтави вважає „бандитським”. До авторів проекту кожних три місяці надходить 100-120 скарг, з яких приблизно 70-80 припадає на суддів цього суду. При дачі хабара суддям цього суду, на думку більшості громадян, можна отримати будь-яке бажане судове рішення, що навіть суперечитиме здоровому глузду, кинути компаньйона, обібрати іншого громадянина тощо.
З результатами „роботи” окремих працівників органів міліції, прокуратури та суду з врахуванням їх „заслуг” за останні 3 роки, громадськими організаціями присуджено відповідні анти-почесні звання:
„Горе-міліціонер Полтави” – заступнику начальника Полтавського УБОЗ – Бендрику Г.І.
„Горе-прокурор Полтави” – заступнику прокурора Полтавської області - Мельнику А.С.
„Горе-суддя Полтави” – судді Октябрьського районного суду м. Полтави – Андрієнко Г.В.
У виданому з цього приводу буклеті описано конкретні діяння цих, на нашу думку, анти-героїв. В керівників проекту, а також в наших організаціях знаходиться безліч матеріалів по корупційних, на наш погляд, діяннях правоохоронців, прокурорів та суддів.
Зважаючи на вищевикладене, ми заявляємо про підтримку проекту „Солідарність проти корупції”, який здійснює Полтавська міська профспілка „Солідарність”, і просимо вас, як найвищих посадових осіб держави, терміново вжити заходів для захисту конституційних прав громадян, а саме:
1. Звільнити Бендрика Геннадія Івановича, з правоохоронних органів.
2. Внести подання до Генеральної прокуратури України про звільнення з органів прокуратури заступника прокурора Полтавської області Мельника Анатолія Степановича.
3. Внести подання до судових органів про звільнення з органів судової влади судді Октябрьського районного суду міста Полтави Андрієнко Ганни В’ячеславівни, в тому числі і за порушення присяги.
4. Розформувати штат Октябрьського районного суду міста Полтави, перемістивши суддів в інші суди міста.
Ми розуміємо, що даний пункт нашого звернення не відповідає законодавству, але вважаємо, що в умовах реальної небезпеки конституційним правам громадян, цей суд повинен бути розформованим.
Вважаємо, що ваше рішення буде справедливим, оскільки подальше перебування вказаних громадян на своїх посадах, на нашу думку, загрожує життю та здоров’ю тисяч полтавців.
5. Взяти під особистий контроль стан правосуддя, законності та правопорядку в Полтавській області та здійснити необхідні заходи по захисту прав громадян, гарантованих Конституцією України.

Валентин Волошин, голова Полтавської міської профспілки „Солідарність”, Людмила Кучеренко, президент Полтавського медіа-клубу, Зоя Коваленко, керівник Центру правозахисту і контролю за дотриманням законності в Полтавській області, Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної Служби України, Олексій Шаманенко, голова Полтавської обласної організації Всеукраїнського громадського об’єднання „Товариство українських офіцерів”, Микола Сітніков, голова Незалежної профспілки „Солідарність” ВАТ „ПААЗ”, Анатолій Демочко, голова Полтавської обласної організації Чорнобильської партії України, Тетяна Нонка, голова Полтавської обласної ради Всеукраїнської професійної спілки „Україна”, Олександр Келим громадське об”єднання „За чесну та прозору владу”.

25-02-2007 22:16 // URL: http://maidan.org.ua/static/lysty/1172434616.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua