Влад МИХНЕНКО, Михайло ВИННИЦЬКИЙ: Відкритий лист В. Литвину – Главі адміністрації Президента України

додано: 30-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1012392699.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Відкритий лист В. Литвину – Главі адміністрації Президента України

29 січня 2002 р.

Шановний пане Литвин,

З великою цікавістю прочитали текст Вашого інтерв’ю з кореспондентами “Радіо Свобода” з приводу Вашої реакції на скандал, який завівся довкола публікації статті під Вашим іменем в газеті “Факти і Коментарії” – “Громадянське суспільство: міфи і реальність” (19 січня 2002).

Тому, що саме один із нас вперше привернув увагу редактора інтернет-газети “Українська Правда” на те, що нібито Ваша стаття є майже прямим плагіатом статті Томаса Каротерса “Громадянське суспільство: подумаємо ще раз” (Foreign Policy, 1999) вважаємо своїм правом звернутися до Вас з цим зверненням.

Очевидно Вам політично не зручно пояснювати громадськості, чому саме так вийшло, що Ви безправно присвоїли собі інтелектуальну власність американського автора. В інтерв’ю “Радіо Свобода” Ви не хотіли “називати причини, чому так сталося” але ж в тому самому інтерв’ю Ви призналися, що акт плагіату був задуманим.

Шановний пане Литвин, нагадуємо Вам, що плагіат по всьому світі вважається академічним злочином найвищого ступеня. За протиправне присвоєння інтелектуальної власності, у всьому цивілізованому світі студентів викреслюють з вищих навчальних закладів, а викладачів і науковців безапеляційно звільнюють з посад.

Статтю, яку Ви нібито самі написали і оприлюднили в газеті “Факти і Коментарії”, Ви підписали вказуючи, що являєтеся членом-кореспондентом Академії наук України та ще й професором. Як докторанти Кембріджського університету, у якому ми повсякденно в спілкуванні з колегами намагаємося довести високий рівень української науки, нам соромно, що особа з такими високими званнями, та ще й високий посадовець України, міг скоїти такий ганебний інтелектуальний злочин.

Ваше пояснення, що Ви додали своїх власних декілька абзаців до статті пана Каротерса не звільняє Вас від відповідальності за плагіат. Тому вимагаємо, і закликаємо інших українських вчених приєднатися до нашої вимоги, щоб Ви зреклися всіх наукових посад і звань. Це є мінімум, який Ви можете зробити, щоб хоча б частково зберегти Ваше власне лице і репутацію української науки.

Очікуємо Вашої публічної заяви з цього приводу,

Влад Михненко
Михайло Винницький

Докторанти факультету суспільних і політичних наук
Кембріджський університет – Великобританія

додано: 30-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1012392699.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua