DevRand: Дві погані новини про Інтернет

додано: 04-12-2005 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1133716383.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

СвітТехнології

На сьогодні, є дві дуже поганих новини щодо Інтернету. Кожна з них стосується питань, які заслуговують цілої серії статей, не те що двох відносно коротких повідомлень. Сьогодні ви прочитаєте перше з них.

Ми звикли до Інтернету в тому вигляді, в якому він є зараз. До Інтернету, що нікому не належить, до Інтернету в якому, в більшості випадків, інформація може поширюватись вільно.

Ми сприймаємо природу Інтернету, як природу повітря , яке належить усім. Ми сприймаємо це як даність, але між тим - таке сприйняття - це ілюзія. Сучасний Інтернет залучив занадто багато грошей, і тому все частіше будуть робитися спроби тим чи іншим способом зробити на його основі монополію. Про це потрібно пам"ятати, і проти цього необхідно боротися:

Загроза #1. Великі телекомунікаційні та кабельні компанії США (власники "широких" каналів даних)

Загроза #2. ООН, представники США, представники ЄС, та WIPO (World Intellectual Property Organization).
Загроза #1. Великі телекомунікаційні та кабельні компанії США (власники "широких" каналів даних)Отже, в кінці листопада 2005 року, директор з технологій BellSouth Corp. підтвердив, що великі провайдери вже готові надавати окремим веб-сайтам послуги вищої якості.

Наприклад, результатам пошуку від Google, якщо відповідні законодавчі поправки пройдуть та відповідна угода буде складена, буде надаватись перевага перед іншим web-трафіком. Або, пакети відповідного типу (наприклад, голос через IP для інтернет-телефонії) від Scype будуть пропускатись в першу чергу, і приходити швидше ніж "голос через IP" від меньшого за розмірами та фінансовими можливостями конкурента.

Це означає, що буде знищено "мережеву нейтральність" (net neutrality), коли IP-пакети як самих великих, так самих маленьких компаній передаються однаково.

Це означає, що Інтернет втратить свої головні позитивні риси - відкритий доступ та рівні правила гри, які і зробили його небаченим в історії людства засобом для розвитку та нововведень. Натомість, Інтернет перетвориться на контрольовану продавцями, регульовану зверху-вниз піраміду, схожу на ту, що існує в шоу-бізнесі.

Що відбудеться , наприклад, якщо кабельні компанії почнуть брати з Google гроші за більш швидкий трафік? Це означає, що гравцю що тільки но прибув на ринок, нічого не світить - перед ним буде стояти величезний фінансовий бар"єр. Це означатиме, що щезне конкуренція, така як у звичному для нас децентралізованому Інтернеті, де продукти та послуги змушені конкурувати на рівних, тому що споживач завжди може легко напряму добратися до будь-якого виробника, хоч і малого. У "новому Інтернеті" на ринку у серйозному масштабі будуть присутні лише важкі гравці, здатні заплатити за якісний сервіс завдяки своїй, вже набраній, великій вазі.

Це зрештою означає, що ні історія Google, ні історія Yahoo, ні історія eBay або Amazon, коли талановиті та мобільні маленькі новачки "зробили" заївшихся мастодонтів - вже не повториться.

Нові Flickr, MySpace та десятки інших, що "за одну ніч" ставали з нікому не відомих сервісів сайтами з сотнями тисяч користувачами - стануть неможливими.

Їх історія не повториться, тому що "підприємницька революція" в Інтернеті стала можливою лише завдяки тому, що це відкритий ресурс, що належить всім.

Зрештою, це ставить кабельні та телекомунікаційні компанії на позицію "пропускаючих на КПП" - саме вони будуть вирішувати, хто в Інтернеті буде мати успіх, а хто ні. А така монополія - це сама вигідна монополія в історії - вона дасть можливість відкусити дуже значний шматок прибутку від компаній, що працюють в Інтернеті. А в Інтернеті зараз працюють в с і.

Питання буде вирішуватись, в першу чергу, в Конгресі США - саме там незабаром будуть розглядати в якій формі продовжити Акт про телекомунікації від 1996 року. Якщо власникам "інтернет-труб" вдасться проштовхнути необхідні зміни в законодавстві, щоб реалізувати змальований вище план - про Інтернет як про відкритий та спільний ресурс можна забути.

До речі, eBay та Amazon вже розпочали створення коаліції проти такого повороту подій.


А деякі розумні люди говорять, що потрібно не лише діяти, але й говорити. Для того щоб досягти перемоги необхідно змінити понятійний апарат, а саме говорити про Мережу не в термінах труб: "доставити контент з такою - то швидкістю ", а говорити про Мережу як про місце: "Я буду в Інтернеті", про найбільш успішний в історії Ринок, з небаченими можливостями для вільного підприємництва, та говорити про Мережу як про саму потужну у світі систему для публікації, систему для поширення інформації та знань.


Тоді наприклад, одразу стає чітко зрозуміло, що "передача даних по каналам даних з різною швидкістю для різних веб-сайтів" насправді означає порушення фундаментальних правил вільного ринку, дискримінація по ціні та по якості, та несправедливі преференції одному гравцю в порівнянні з іншим.

додано: 04-12-2005 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1133716383.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua