Михайло Свистович: Президент забув сказати, як надіслати йому сигнал для реагування

додано: 26-01-2006 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1138279721.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

УкраїнаПолітика

Президенту України
Ющенку Віктору Андрійовичу
громадянина України
Свистовича Михайла Богдановича
м. Ірпінь Київської області,
вул. ІІІ-го Інтернаціоналу, 105, кв. 3
тел. 8-04497-54-676

Шановний Вікторе Андрійовичу!

23 січня 2006 року у своєму телевізійному зверненні до українського народу з нагоди першої річниці інавгурації (http://www.president.gov.ua/news/data/11_5684.html) Ви сказали дослівно таке: „2006 рік – рік парламентських виборів, що стануть важливим іспитом суспільства на демократію. Як Президент України, я запевняю – це перші вибори, де не буде задіяно адмінресурс, де влада не тиснутиме на виборця. Як гарант Конституції, я жорстко реагуватиму на будь-який сигнал порушення виборчого законодавства”.

Як Вам добре відомо, вибори обмежених термінами етапів. І в багатьох випадках, щоб звести нанівець негативні наслідки від застосування владою адмінресурсу, реакція має бути надзвичайно швидкою. Наприклад, якщо адмінресурс шляхом погроз чи тиску завадить включенню 2-3 принципових людей до дільничної виборчої комісії, рішення цієї комісії, прийняті навіть з перевагою в один голос в період до моменту Вашої реакції, все одно скасувати згідно діючого законодавства буде уже неможливо. Причому ці рішення можуть бути абсолютно законними (наприклад, прийняття на роботу технічних працівників, залежних від діючої влади).

Зважаючи на вищевикладене та досвід подання звернень до Секретаріату Президента, враховуючи з особистого досвіду практику розгляду таких звернень та терміни їх розгляду, можна констатувати, що діючий на сьогодні механізм надсилання до Вас сигналів через приймальню Президента України, не може забезпечити своєчасного реагування з Вашого боку на застосування адмінресурсу під час виборів, а, отже, не зможе забезпечити неможливість впливу адмінресурсу на результати виборів.

В зв’язку з цим прошу пояснити мені механізм, яким чином суб’єкти виборчого процесу (від партій до простих виборців) можуть сигналізувати Вам, як Президенту України, про порушення виборчого законодавства й застосування адмінресурсу з боку влади, щоби Ви, як гарант Конституції, змогли жорстко і своєчасно зреагувати на це.

Також прошу пояснити, чи, говорячи про жорстку реакцію на будь-який сигнал порушення виборчого законодавства, Ви мали на увазі тільки вибори народних депутатів України, чи також місцеві вибори? І чи малися на увазі під терміном „влада” міські, селищні, сільські голови та відповідні місцеві ради? Адже вони не змінилися після Помаранчевої революції, і саме з їх боку і саме на місцевих виборах очікується найбільше застосування адмінресурсу.

З повагою,
Михайло Свистович

Цей запит було надіслано до приймальні Президента України електронним листом за формою, розміщеною на офіційному інтернет-сайті Президента (http://www.president.gov.ua/content/200.html)

Обговорити цю статтю у форумі

додано: 26-01-2006 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1138279721.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua