Спілка молодих політологів України: Мовна проблема в Україні є надуманою, але несе реальну загрозу

додано: 13-08-2006 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1155489527.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Для Майдану

УкраїнаСуспільство

Мовна проблема в Україні є надуманою, але несе реальну загрозу – результати експертного опитування політичних журналістів.

Так, за результатами опитування Спілкою молодих політологів України, майже 70% опитаних журналістів заявили про те, що мовна проблема є надуманою, скоріше надуманою, або виключно політичною – такою, що не зачапає звичайного українця. Але при цьому понад 60% опитаних вважають, що мовна проблема несе ту чи іншу загрозу для України або українців.

Так, на запитання, наскільки реальною є мовна проблема в Україні, 32,1% опитаних відповіли, що ця проблема цілком надумана, а 13,2% - скоріше надумана; виключно політичною цю проблему вважають 24,5% опитаних журналістів. Про те, що така проблема цілком реальна заявили 18,9% опитаних, а про те, що скоріше реальна – 11,3%.

На запитання, чи несе мовна проблема реальну загрозу для України і яку саме, найбільша кількість журналістів - 39,6% відповіли «не несе жодної загрози». Найбільша серед загроз – культурна загроза україномовному населенню (повне, або часткове зникнення української мови, або культури, недоступність україномовних ЗМІ тощо). Про таку загрозу заявили 22,6% опитаних. На другому місці серед загроз з результатом 13,2% знаходяться одразу дві – загроза розпаду держави та загроза обмеженості розвитку через внутрішні непорозуміння. Про те, що існування такої проблеми несе загрозу громадських заворушень, сказали 9,4% опитаних. Лише один київський журналіст сказав про культурну загрозу російськомовному населенню.

Серед шляхів вирішення цієї проблеми найпопулярнішим виявився варіант активізації вивчення української мови в школах та популяризації її серед молоді. За такий механізм висловились 24,5% респондентів; про необхідність зміни законодавства у бік українізації , або більш жорсткого виконання існуючих законів, спрямованих на захист української мови заявили 22,6% опитаних журналістів. На третьому місці виявилася політика невтручання – 18,9% заявили про те, що взагалі не треба нічого вирішувати, проблема сама вирішиться з часом, а 13,2% сказали, що для вирішення мовної проблеми достатньо перестати про неї говорити. 9,4% опитаних запропонували розширити права місцевих громад таким чином, щоб вони самі могли вирішувати регіональні мовні питання. 7,5% респондентів вважають за доцільне в першу чергу активізувати український культурний розвиток – сприяти друку українських книжок, покращенню української естради тощо. Про необхідність лібералізації мовного законодавства (можливості введення другої державної мови) заявили 3,8% опитаних.

Опитування здійснювалось методом телефонного інтерв’ю з 7 по 11 серпня цього року. Журналісти давали розгорнуті відповіді, після чого ці відповіді було згруповано у пункти, зазначені у таблиці. Загалом опитано 53 київських політичних журналіста.

Результати експертного опитування київських журналістів з приводу мовної проблеми

Опитано 53 журналіста

Як Ви вважаєте, наскільки реальною є мовна проблема в Україні?

Результати

Кількість відповідей

% до загальної кількості відповідей

Цілком реальна

10

18,9

Скоріше реальна

6

11,3

Скоріше надумана

7

13,2

Цілком надумана

17

32,1

Це виключно політична проблема (для населення проблеми нема)

13

24,5

Чи несе мовна проблема реальну загрозу для України і яку?

 

 

Культурну загрозу російськомовному населенню

1

1,9

Культурну загрозу україномовному населенню

12

22,6

Несе загрозу розпаду держави

7

13,2

Несе загрозу громадських заворушень

5

9,4

Несе проблему обмеженості розвитку України через нерозуміння один одного

7

13,2

Не несе жодної загрози

21

39,6

Які Ви бачите шляхи вирішення мовної проблеми?

 

 

Не треба нічого вирішувати, само все вирішиться

10

18,9

Припинити говорити на цю тему і проблема сама зникне

7

13,2

Зміна законодавства у бік лібералізації (можливість введення другої державної мови)

2

3,8

Зміна законодавства у бік українізації (надати більше прав українській, або більш жорстко виконувати існуюче законодавство)

12

22,6

Збільшити права місцевих громад щодо мовного питання

5

9,4

Активізувати вивчення української мови у школах, популяризація її серед молоді

13

24,5

Активізувати український культурний розвиток (друк книжок, естрада і т.д.)

4

7,5Стаття надійшла на пошту Майдану Sun, 13 Aug 2006 08:33:09 -0700 (PDT)


Обговорити цю статтю у форумі

додано: 13-08-2006 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1155489527.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  Новини з Обозу :
  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua