Киянка: С(м)ердючий гуртожиток нащадків Тараса?

додано: 10-03-2007 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1173515934.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КиївСуспільство

Перш ніж викладати деякі думки з приводу вчорашніх подій у Києві під пам’ятником Шевченку в університетському сквері, хочу відразу сказати три речі. По-перше, я буду виокремлювати дві позиції-моделі світогляду й поведінки з більшої можливої їх кількості, не «розділяючи» їх носіїв, а констатуючи факт (означаючи два феномена). По-друге, я, як історик за першою вищою освітою, на відміну від багатьох владноможців, добре вивчила, що таке демократія, звідки вона взялася і ким «заснована» (про це можна глянути сюди). По-третє, я сама – демократка в адекватному розумінні цього терміну.
Але я не буду одягати білі рукавички й віддавати своє життя чи хоча б свій голос за те, щоб хтось, чиї погляди я не розділяю, проявляв їх мені у пику у моєму домі. Натомість я, відчистивши одяг після вчорашнього, краще поділюся міркуваннями з однодумцями, пошуковцями істини, критичними читачами, а також хай знають і ті, хто не розділяє – є люди, що не дозволятимуть порядкувати у власному домі кому і як заманеться.
Оце ж вчорашнє протистояння і вже дані йому вчорашні публічні оцінки – типові вияви двох несумісних (серед всяких інших) світоглядних підходів до організації та сприйняття дійсності. Гуртожиток та Власний Дім. Це в гуртожитку у всіх рівний доступ до туалетів та святилищ, це в гуртожитку Вас шикуватимуть до них в чергу за графіком, й розганятимуть тих, хто намагатиметься «приватизувати» свої святині. Це в гуртожитку поруч Ваших святих поставлять бовванів – пам’ятники катам ваших предків, й закликатимуть Вас шанувати відповідне право сусідів. Ну і все інше – Ваше життя й виховання Ваших дітей – згідно правил гуртожитку, які встановлює-контролює дядя Комендант.
Так от, це з нашого Батьківського Дому зробили Гуртожиток, давно потіснивши нас та наших дітей, і тепер закликають жити за чужими правилами, шанувати й ці правила, й насильно підселених сусідів, ще й платити за проживання невідомо скільки й чому. А найгірше – вже багатьох відповідно встигли «переконати»: комусь пофіг, хто і для чого будинок будував, та як він функціонує (аби хоч якось туалет хтось лагодив), хтось переймається переважно (і то слава Богу!) приведенням платні у відповідність надаваним комунальним послугам, а хтось вже й сам каже «Фі! Недемократично!» тим, хто згадує, чия спадщина й відповідальність є той дім.
Це у своєму домі толерантно ставляться до ЗАПРОШЕНИХ гостей, якщо ті шанують господарів та не нав’язують їм свої правила користування будинком. Це у своєму домі грають весілля, ЗА ПОКЛИКОМ ВЛАСНОГО СЕРЦЯ приймаючи наречених «з іншого села» - як правило, собі подібних (бо ж якщо – ні, то відомо, чим це зазвичай закінчується). Це у своєму домі вирішують, що є святим, що є прийнятне для його мешканців, які пісні співати і як та де кому порядкувати.
Я щаслива тим, що не всі українці про це забули. Я горда тим, що вчора вдалося це нагадати опонентам. Мені шкода, що нас було небагато й серед нас були окремі надто екзальтовані та обмежені люди. Я не знаю точно, як співвідносяться долі крові та Дух (сама українка наполовину). Знаю, що етнічні українці та не українці вперемішку були з двох боків протистояння. Просто це було протистояння в Гуртожитку, де нащадки Господарів цього колись Батьківського Дому захищали своє на нього право від комендатиків, які хочуть цей Гуртожиток прихватизувати у їхній свій дім.
Як сказано, у кожного у своїй хаті своя правда, і сила, і воля…
Тарас вчора спостерігав події прямо як живий.
Взагалі я не люблю протистоянь та конфліктів. Навіть бокс дивитися не люблю; вже не кажучи про інтелігентну комплекцію та відповідне виховання. Але часом здорова реакція куди корисніша за безплідні суперечки з безкінечним псуванням нервів, або ж – українських національних шахів з класичним гравцем проти гравця «в Чапаєва».
Тарасе, ще не все втрачено, маю надію, твій Заповіт виконаємо повністю. Весна – хороша пора для генерального прибирання.

Обговорити цю статтю у форумі

додано: 10-03-2007 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1173515934.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua