Життя: Вояк Української Повстанської Армії (УПА) Лейба-Іцик Добровський

додано: 13-12-2009 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1260702351.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Сайт Мойсея Фішбейна

УкраїнаСуспільство

11 грудня 2009 року ці архівні матеріали розмістив на своєму сайті Мойсей Фішбейн

 

 

Вояк Української Повстанської Армії (УПА)
Лейба-Іцик Добровський
Воин Украинской Повстанческой Армии (УПА)
Лейба-Ицик Добровский

Добровський Лейба-Іцик Йосифович. Народився 1910 року в с. Ольшаниця Рокитнянського району Київської області. Єврей. Жив у Києві. Мав вищу освіту. Мобілізований до Червоної армії 22 червня 1941 року. В жовтні 1941 року під Полтавою потрапив до німецького полону. Вибрався з полону й дістався Рівненщини.  В листопаді 1941 року став членом Організації Українських Націоналістів (ОУН). Вступив до лав Української Повстанської Армії (УПА). Псевдо – «Валерій». В липні 1943 року Лейба-Іцик Добровський став політичним консультантом у політичному відділі при командуванні УПА-Північ. Перебував у підпіллі з 1941 до 1944  року. Був автором відомих звернень УПА, зокрема – звернень до представників народів Азії та Кавказу, а також публіцистичної роботи «Як московський царат підкоряв народи». У лютому 1944 року був заарештований СМЕРШем. Військовий трибунал Київського гарнізону засудив вояка УПА Лейбу-Іцика Добровського до 10 років ув'язнення.

Добровский Лейба-Ицик Иосифович. Родился в 1910 году в с. Ольшаница Рокитнянского района Киевской области. Еврей. Жил в Киеве. Имел высшее образование. Мобилизован в Красную армию 22 июня 1941. В октябре 1941 года под Полтавой попал в немецкий плен. Выбрался из плена и добрался до Ровненщины. В ноябре 1941 года стал членом Организации Украинских Националистов (ОУН). Вступил в ряды Украинской Повстанческой Армии (УПА). Псевдоним – «Валерий». В июле 1943 года Лейба-Ицик Добровский стал политическим консультантом в политическом отделе при командовании УПА-Север. Находился в подполье с 1941 до 1944 года. Был автором известных обращений УПА, в частности – обращений к представителям народов Азии и Кавказа, а также публицистической работы «Как московский царизм покорял народы». В феврале 1944 года был арестован СМЕРШем. Военный трибунал Киевского гарнизона приговорил воина УПА Лейбу-Ицика Добровского к 10 годам заключения.


Лейба-Іцик Добровький.
Фото, зроблене після арешту.
Лейба-Ицик Добровский.
Фото, сделанное после ареста.


Повстанська листівка,
що її написав Лейба-Іцик Добровський.
Повстанческая листовка,
написанная Лейбой-Ициком Добровским.


Вирок Військового трибуналу Київського гарнізону
воякові УПА Лейбі-Іцикові Добровському.
Перша сторінка.
Приговор Военного трибунала Киевского гарнизона
воину УПА Лейбе-Ицику Добровскому.
Первая страница.
  
 
Вирок Військового трибуналу Київського гарнізону
воякові УПА Лейбі-Іцикові Добровському.
Друга сторінка.
Приговор Военного трибунала Киевского гарнизона
воину УПА Лейбе-Ицику Добровскому.
Вторая страница.

____________________
Місце зберігання документів: Галузевий державний архів СБУ – фонд 6, справа № 75134 ФП.
Место хранения документов: Отраслевой государственный архив СБУ фонд 6, дело № 75134 ФП.Обговорити цю статтю у форумі

додано: 13-12-2009 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1260702351.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua