Визвольний рух на Україні мав європейського значення

28-10-2009 20:54 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1256752442.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Сотні тисяч українців, які пройшли від Сяну і Бресту до Курської дуги і знову до Карпат, поклали здоров'я і життя заради майбутнього нащадків, залишаться в пам'яті поколінь. Саме тому надзвичайно актуальним на сьогодні є питання визвольної боротьби саме українського народу як в часи Другої Світової війни, так і після її завершення. Однак ще донедавна надзвичайно вагома роль українських національних збройних формувань Української Повстанської Армії, яка з 1942 року вела запеклу боротьбу на території окупованої німцями України, чим в тилу завдавала значних людських і матеріальних втрат німецькій військовій машині, залишалась закритою книгою для мільйонів українців.

Питання історичної значимості і ролі УПА у Перемозі 1945 року не визнавалось радянською ідеологією, було забороненою темою для дослідників і істориків. Пройшов час, незалежною стала Україна, виросли нові покоління, однак антиукраїнськими силами, керованими з Москви, продовжується активне заперечення ролі українського партизанського руху опору у спільній перемозі над нацистською Німеччиною. А ветеранам обох армій, які йшли у бій за рідні українські міста і села, за родини, які залишились на окупованій території, за майбутнє держави, й надалі намагаються вішати ярлики і протиставляють один одному. Їх залишилося надзвичайно мало і кожному з них хочеться спокійної старості у своїй рідній Батьківщині. А поділ на "наших" і "їхніх" є нічим іншим, як намаганням розколоти суспільство на ворогуючі табори за принципом "Розділяй і володарюй". Відповідь на запитання "Кому вигідно?" дайте самі.

Саме тому одним із найважливіших завдань сьогодення, які можуть об'єднати український народ і покласти край суперечкам навколо того, кому в більшій чи в меншій мірі належить Перемога, є відкриття усіх таємниць минулого, неупереджене висвітлення тих подій, адекватна оцінка заслуг усіх воїнів-українців, які боролись проти окупантів. Беззаперечно, що в останні роки цю надзвичайно важливу місію по відродженню національної свідомості та історичної справедливості виконує національна спецслужба, очолювана В.Наливайченком. Службою безпеки України зроблено на даний час надзвичайно багато для того, щоб ветерани могли йти поруч по вулицях Києва, стояти на кручах Дніпра і святкувати Перемогу одну на всіх, ціни якій немає.
Як зазначив В.Наливайченко, "Всі розсекречені документи з історії українського визвольного руху і його протистояння тоталітарному комуністичному режиму свідчать про те, що український визвольний рух мав загальноєвропейське значення".
Минуло не так багато часу з того моменту, коли Службою безпеки було презентовано першу виставку про Українську Повстанську Армію, названо героїв підпілля, відкрито архіви каральних органів тоталітарного радянського режиму, у кожному обласному центрі налагоджено роботу довідкових центрів, прочитано десятки лекцій з історії визвольних змагань, відзнято ряд документальних фільмів... Результат перевершив сподівання – народ побачив зовсім іншу історію, збагнув увесь її трагізм і велич, найзапекліші реставратори комунізму були позбавлені будь-яких підстав для заперечення дійсності. Національна самобутність українців виокремилась з тенет старшого брата. При цьому пріоритетним завданням СБУ є не протиставлення один одному воїна-українця радянської армії і воїна УПА, а їх примирення навколо однієї ідеї – відродження української держави та боротьби за її вільне від тоталітарних режимів майбутнє.
Голова Служби безпеки України В.Наливайченко, який є насамперед українцем в душі і серці, чітко дав зрозуміти, що історія України не буде писатися під диктовку зі сторони, а ґрунтуватиметься на конкретних документальних матеріалах і відтворюватиме саме ті події, які мали місце в історії держави – без прикрас і спотворень.
Величезна роль українського народу, сини і доньки якого пройшли пліч-о-пліч з іншими окупованими народами, є незаперечною і неподільною. Перемога одна на всіх, герої тієї Війни варті визнання і шани, незалежно від кольорів прапора, під яким вони виборювали Незалежність України. Наше ж завдання – зберегти пам'ять про подвиг героїв і не повторити трагічних помилок минулого.

Фотоматеріали (с) Цензор.Нет

28-10-2009 20:54 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1256752442.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua