Громадськість звинувачує міліцію в кришуванні наркоторгівлі

23-07-2008 15:42 // Суспільство // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1216816977.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Благодійна організація "Життя без виправдань" і громадська організація "Об'єднання "Молодь України" звинувачують правоохоронні органи в покриванні незаконних операцій із продажу лікарських препаратів, що містять сильні психотропні речовини, у тому числі, трамадол.

Про це на прес-конференції заявили президенти відповідних організацій Роман Трохін і Сергій Кушнірук.

"Сьогодні наркобізнес в аптеках і в притонах процвітає, а міліція його криє", - заявив Трохін.

З його слів, члени організації "Життя без виправдань" неодноразово зіштовхувалися з тим, що наркозалежні, які купують психотропні ліки в аптеках, роблять це за посередництвом представників Міністерства внутрішніх справ або Служби безпеки України.

Кушнірук, у свою чергу, продемонстрував журналістам відеоролик, у якому було зафіксовано факт дачі міліціонерові хабара розміром в 20 гривень для проходження в аптеку, де вільно відпускаються подібні препарати.

Громадські організації закликають Міністерство охорони здоров'я й Кабінет Міністрів у найкоротший термін віднести до переліку наркотичних засобів лікарські препарати, які містять психотропні речовини, зокрема, актифет і трайфет.

Як повідомляло агентство, Генеральна прокуратура порушила 18 кримінальних справ за результатами перевірок у травні-червні дотримання законодавства про обіг трамадолу та інших сильнодіючих лікарських препаратів.

http://www.ukranews.com/ukr/article/137500.html

***

Громадські організації з протидії наркоманії на прес-конференції в УКРІНФОРМі підбили підсумки реалізації проекту "31 День боротьби із наркозлочинністю в Україні", яка була проведена за розпорядженням Президента України.

Як зазначив президент громадської організації "Об'єднання "Молодь України" Сергій Кушнірук, завдяки спільним діям громадських організацій, МВС, СБУ були проведені численні рейди по аптеках та наркоточках з вилучення, зокрема, трамадолу, який з 9 червня було внесено до переліку наркотичних засобів. Наслідком рейдів стало накладення арешту на 35 млн доз трамадолу на фармацевтичних заводах та на 650 млн доз сировини, з якої виробляється трамадол.

Водночас, підкреслив С.Кушнірук, нікого не було притягнуто до кримінальної відповідальності. Це пов'язано з тим, що трамадол не включено до таблиці розмірів /не визначена доза. - Авт./, згідно з якими настає кримінальна відповідальність, що практично зводить нанівець дії представників міліції. На його думку, МОЗ слід пришвидшити вирішення цього питання.

У свою чергу заступник голови Комітету з контролю та наркотиками Міністерства охорони здоров'я Ігор Стасюк повідомив, що МОЗ зі свого боку вже провів усі необхідні процедури, і з 9 липня наказ щодо таблиці розміру по трамадолу перебуває на реєстрації у Мін'юсті. Це питання буде вирішено найближчим часом, пообіцяв він.

На прес-конференції обговорювалось і питання можливого включення до переліку наркотичних засобів "актифету" та "трайфету". За словами президента благодійної організації "Життя без виправдань" Романа Трохіна, ці ліки становлять ще більшу загрозу, ніж трамадол. Вони відкрито продаються в деяких аптеках без рецептів, і міліція на це не звертає жодної уваги, а у деяких випадках "кришує" наркоманів, сказав він. Як приклад такого "кришування" журналістам було показано відеоролик, де знято, як міліція бере хабарі, зокрема, і за пропуск в аптеку. Крім цих ліків, продовжується підпільно продаватись і трамадол, зокрема, в аптеці на вул.Галицькій, 1, сказав Роман Трохін. Він звернувся з проханням до МВС і СБУ розібратися з переліком аптек, де продаються наркотики.

Заступник начальника Департаменту боротьби із незаконним обігом наркотиків МВС України Олег Шутяк пообіцяв узяти під власний контроль це питання і створити групу перевірки цих закладів. Він зауважив, що всі проблеми виникають через відсутність належної законодавчої бази щодо наркотичних речовин. "Для ефективної боротьби з наркозлочинністю необхідно прописати законодавчу базу і передбачити покарання за порушення цих законів. На сьогодні на ринку обігу наркотиків такої законодавчої бази не існує". Тому МВС вже протягом 5 років зверталося з листами до всіх інстанцій і Кабміну щодо наведення ладу на ринку обігу психотропних та наркотичних препаратів. Олег Шутяк повідомив, що МВС тиждень тому направило листа до Кабміну з проханням створити міжвідомчу комісію на базі МОЗ, яка визначить механізм контролю за обігом цих препаратів.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=714241


Обговорити цю новину у форумі

23-07-2008 15:42 // Суспільство // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1216816977.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua