першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Про доступ до архівів спецслужб та соціальні потрясіння

10-12-2008 14:32 Львівщина // Суспільство // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1228912376.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Директор Галузевого державного архіву СБУ Володимир В'ятрович про відкриття документів карально-репресивних органів, політику голодоморного гетто та справу Івасюка розповів в інтерв'ю львівському виданню „Суботня пошта".

В Галузевому державному архіві СБУ міститься близько 360 тисяч справ, від 1917-го і до 1991 року - весь радянський період історії України. Це документи радянських карально-репресивних органів - ЧК, ГПУ, НКВС, МГБ та КДБ.

„Це специфічні матеріали, які не писали з метою споглядання, а задля знищення будь-якого інакомислення та всього антирадянського. Унікальність архіву в тому, що він показує функціонування страшної системи - основи тоталітарного режиму", - зазначає пан В'ятрович.

Наразі обмеженим є доступ до матеріалів про персональні дані, радянську агентуру, діяльність НКВС (внутрішні розпорядження). Гриф "Цілком таємно" на матеріалах часів СРСР, на жаль, діє і у незалежній Україні. Аби зняти обмеження на доступ до матеріалів, потрібні рішучі кроки відповідного рівня. Директор Архіву переконаний: „Ми повинні це відкривати, адже ненормально, коли Україна зберігає таємниці держави, яка не існує!"

Так зокрема вже зробили прибалтійські країни та наші сусіди поляки. „І до жодних соціальних потрясінь це не призвело, навпаки, відбулося моральне очищення. Країна та влада розпочали життя з чистого аркуша, не тягнучи пуповину радянських часів. СБУ переймала досвід Прибалтики та Польщі у відкритті архівів" – розповідає пан В'ятрович.

Докладніше читайте на шпальтах „Суботньої пошти" або на сайті http://upa.in.ua


Обговорити цю новину у форумі

10-12-2008 14:32 Львівщина // Суспільство // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1228912376.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua