першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

У Львові відкрився пункт анонімного прийому немовлят

09-05-2009 19:12 Львівщина // Медицина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1241885566.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У Львові відкрилося "Вікно життя" - спеціальний пункт, де матері можуть анонімно залишити свою новонароджену дитину. Це перша установа такого типу в Україні.

Проект організували місцеві меценати разом з медиками. Його відкрили на вулиці Дж. Вашингтона, 6, у Львівському перинатальному центрі, повідомляє ЗІК.

У безлюдному місці біля пологового будинку встановили вікно, яке відкривається з вулиці. На спеціальне ліжечко мати може покласти дитину, про що лікарям повідомить світловий і звуковий сигнал.

Біля вікна немає відеокамер, зсередини воно закрите шторами, і ніхто, якщо прийде мама і відкриє його, не стежитиме за нею або не питатиме особистих даних.

Медики кажуть: підкинувши немовля лікарям, матері зберігають йому життя. Адже з початку року у Львові тричі знаходили малюків на смітниках. Їх народжували безпритульні жінки, а також студентка, яка приховувала вагітність. Якби грудних дітей підкинули у пологовий будинок, вони б залишилися живі.

"Ми хочемо, щоб людина, яка народила поза лікувальним закладом, знала місце, куди вона може максимально швидко принести дитину, де врятують життя цій дитині. Не залишить її в підворітті, не залишить в холодному під'їзді, не залишить на смітниках, а принесе сюди", - сказала Лариса Янів, головна лікарка Львівського перинатального центру.

"До нас телефонують достатньо багато таких матерей. Кажуть, що вагітні на сьомому-восьмому місяцях, на обліку не стоять, ніхто не знає про вагітність, буває, що вчаться в ПТУ або коледжах, і прохають допомоги", - зазначила вона.

Львівське "Вікно життя" - аналог проекту Okno Zycia католицької благодійної організації "Карітас" у польському Кракові. Краківське "Вікно життя", яке функціонує з 2006 року, так само відкривається ззовні, обладнано вентиляцією і підігрівом, аби життю новонароджених ніщо не загрожувало. Після закриття вікна черниці отримують спеціальний сигнал, щоб прийняти дитину.

Пізніше подібні "вікна" відкрилися у Варшаві, Ченстохові та Познані. "Карітас" також збирається відкрити "вікна" у всіх 43 польських єпархія.

Польські католики, у свою чергу, перейняли це досвід в інших країн Європи. Колиски для "кукушат" є у Швейцарії, Угорщині, Чехії, Австрії, Італії, Німеччині.

Деякі країни, проте, відмовилися від цього. Наприклад, в результаті запеклих дебатів у Голландії "вікна" були визнані визнали порушенням закону. Основні аргументи "проти" - відсутність санкцій і можливість безкарно відмовитися від дитини заохочує безвідповідальність батьків.

Запеклі дискусії ведуться і в Японії, але одна "Колиска лелеки" там все ж таки з'явилася - в 2007 році на острові Кумамото, в лікарні, яка перебуває під егідою католицької церкви.

newsru.ua/ukraine


Обговорити цю новину у форумі

09-05-2009 19:12 Львівщина // Медицина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1241885566.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua