першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Від Саакашвілі до Ющенка

02-10-2009 08:15 США // Політика // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1254460544.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

В Україну їде новий американський амбасадор. У середу Білий дім офіційно повідомив, що президент Барак Обама призначив послом Сполучених Штатів Америки в нашій державі Джона Теффта. Нагадаємо, попередній посол США Уїльям Тейлор завершив свою дипломатичну місію і відбув з Києва у травні.

60–річний Джон Теффт — дипломат із великим стажем, працював у Єрусалимі, Будапешті, Римі, у 1996—1999 рр. обіймав посаду заступника посла США в Росії, а з 2000 по 2003 роки очолював дипломатичну місію США у Литві. Безпосередньо перед тим, як отримати призначення в Україну, пан Теффт був послом у Грузії, зокрема й у найгарячіший період — під час воєнного конфлікту з Росією у серпні минулого року.

Ще раніше новий амбасадор у держдепартаменті США відповідав за зв’язки з Росією, Україною, Білоруссю та Молдовою, тож добре ознайомлений із ситуацією на пострадянському просторі загалом і в нашій державі зокрема. Україну він уже відвідував раніше — зокрема, у 2004 році.

На думку експертів, те, що вибір Білого дому випав саме на Джона Теффта, свідчить: за Обами політика Вашингтона щодо України не зазнає радикальних змін порівняно з політикою адміністрації Буша.

Як повідомляє газета «Київ пост», іще до офіційного призначення посол України у США Олег Шамшур схвально оцінив кандидатуру Теффта. «Я зустрічався з ним, коли працював заступником міністра закордонних справ, і він справив на мене добре враження», — сказав на брифінгу для журналістів представник України у США. Нагадаємо, у березні, після того, як Верховна Рада відправила у відставку Володимира Огризка, Президент Ющенко вніс кандидатуру Шамшура на призначення міністром закордонних справ України. Однак парламент і досі не розглянув це питання.

http://umoloda.kiev.ua/number/1503/180/52880/

sean

Обговорити цю новину у форумі

02-10-2009 08:15 США // Політика // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1254460544.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua