Майдан / Новини / Статті Карта Майдану

29-10-2005 22:20 Майдан-ІНФОРМ, Україна, Суспільство
Товариство охорони птахів закликає припинити знищення дичини!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1130613603.html

Останнім часом лунають заклики, а в деяких областях України почався "контрольний відстріл" диких птахів з метою виявлення пташиного грипу на території нашої країни. Така позиція є абсолютно необґрунтованою, і може завдати значної шкоди як популяціям диких птахів, так і людині.

Знищення диких птахів не допоможе попередити або контролювати появу спалахів пташиного грипу. Україна знаходиться на перехресті міграційних шляхів. Через територію нашої країни летять птахи з південно-західного та східного Сибіру, з південної та західної Європи. Дикі птахи, які перенесли вірус грипу з західного Сибіру в Туреччину та Румунію, також пролітали через територію України по Азово-Чорноморському міграційному шляху. І хоча ще не зареєстровано спалахів пташиного грипу в Україні, проте можна однозначно стверджувати, що уражені птахи вже пролітали через територію нашої країни, і пташиний грип присутній в Україні.

Намагання контролювати поширення вірусу пташиного грипу за допомогою знищення диких птахів у природі сприятиме ще ширшому розповсюдженню вірусу. Такі поспішні заходи можуть завдати значної шкоди птахам і біорізноманіттю, водночас підвищуючи ризик для людей. Відлякані відстрілом птахи змушені будуть залишити свої традиційні місця перебування та міграційні маршрути, що сприятиме поширенню вірусу в інші місцевості на більші відстані, наражатиме здорових птахів на стрес і понижуватиме опір птахів до захворювання.

Міжнародна організація BirdLife International вважає, що контроль поширення захворювань серед диких тварин за допомогою відбраковування виявляється успішним лише у випадку низьких рівнів передачі захворювання, що реєструється серед одного виду тварин, спалахи якого обмежені невеликою площею поширення. Жодна з цих умов не відповідає поширенню вірусу типу H5N1:
а) пташиний грип є надзвичайно заразним,
б) інфікованими виявилися різні види птахів,
в) захворювання поширилося на великий території центральної та південної Азії.

Позиція Українського товариства охорони птахів щодо недоцільності відстрілу диких птахів співпадає з позицією Всесвітньої організації охорони здоров'я, Організації ООН з продовольства та сільського господарства та Всесвітньою організацією зі здоров'я тварин, які вважають, що контроль поширення пташиного грипу серед диких птахів шляхом їх знищення є недоцільним і не повинен застосовуватися.

Відстріл диких птахів, частина з яких є зникаючими, або зрізання дерев чи висушування водно-болотних угідь для знищення місць їх перебування лише спонукає птахів до переміщення і пошуку нових, більш безпечних для них територій і понизить опірність їх організму до захворювання.

Знизити ризик передачі вірусу від диких птахів до свійської птиці допоможе посилення заходів із біобезпеки, зокрема ізолювання свійської птиці від контактів з дикими птахами; не використовувати водойми, де трапляються дикі птахи, для випасу домашньої птиці; заборонити полювання на всій території України.

За додатковою інформацію звертайтеся до:
Людмили Миколаївни Яскевич, Оксани Миколаївни Осадчої
Українське товариство охорони птахів (044) 284 7131 uspb@birdlife.org.ua

Примітки: BirdLife International - міжнародна природоохоронна асоціація, яка має партнерські організації у понад 100 країнах світу. Українське товариство охорони птахів - є партнерською організацією BirdLife International в Україні.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1130613603.html


Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах та розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини чи статті, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.


 
Перша Сторінка / Останні Новини / Питання та Відповіді про Майдан / Статті / Народні Новини / Листи На Майдан / Майдан-ЗахідМайдан-ВостокПраво / Бібліотека / Досьє / Фотоархів / Заяви та Звернення / Культура / Економіка / Наша Історія / Філософія, Релігія, Духовність / Діаспора / Голодомор / Преса / Україна-Росія / Гумор / Без правил / Оголошення / Технічна Допомога / Архіви Майдану / Розробки / Мова / Вільний Форум


Українська банерна мережа

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2005
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури та мережевої адреси !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації
(поки не зовсім повний) переклад ліцензії українською