Майдан / Новини / Статті Карта Майдану

27-11-2005 00:19 Майдан-ІНФОРМ, Україна, Технології
Утилізація чи роззброєння за гроші?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1133043568.html

Утилізація чи роззброєння за гроші?

Холодна війна залишила нам у спадщину мільйони тон боєприпасів, використання яких за прямим призначенням навряд чи можливе. По-перше, воювати з цілим світом ми ніби не збираємось, по-друге, в сучасних війнах перемога здобувається знищенням військової інфраструктури ворога з повітря, а не шляхом танкових проривів.

Надлишкові та застарілі боєприпаси бажано утилізувати, допоки вони не вибухнули, як у Новобогданівці. Допомогти Україні ліквідувати небезпечний непотріб зобов’язались країни НАТО, 23 листопада було підписано угоду про виділення країнами-донорами 8 мільйонів євро для цієї мети.

Проте, повідомлення прес-служби міністерства оборони про цю угоду мене дуже здивувало:

«… В рамках реалізації першого етапу цього проекту планується отримати допомогу від держав-членів НАТО на знешкодження однієї тисячі одиниць переносних зенітно-ракетних комплексів, 400 тисяч одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї та 15 тисяч тонн застарілих боєприпасів. …»

http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=ua?=news?=read&id=6191

В першу чергу, чомусь передбачається знищення переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК), використання цієї зброї в сучасних конфліктах може бути достатньо ефективним, особливо в умовах чисельної переваги ворога в повітрі. Один комплекс важить коло 10 кг, отже одна тисяча – це всього на всього 10 т (порівняйте з «15 тисяч тонн застарілих боєприпасів.» ). ПЗРК вирівнює шанси піхотинця та пілота, одна тисяча справних комплексів це потенційно 500 збитих літаків або гелікоптерів будь якого агресора.

Чому саме ця зброя знищується першою, чи є ці комплекси справді застарілими та непотрібними, я вирішив спитати у міністра оборони України:

=============

Міністру оборони України
пану Гриценко Анатолію Степановичу
від громадянина
Гомоная П.В.


ЗАЯВА


Згідно з повідомленням прес-служби МО 23 листопада в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулося підписання Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Агентством НАТО з питань технічного забезпечення й постачання щодо демілітаризації легких озброєнь і стрілецької зброї, звичайних боєприпасів та переносних зенітно-ракетних комплексів. В рамках цієї угоди планується знищення однієї тисячі одиниць переносних зенітно-ракетних комплексів.

На мою думку, знищення такої кількості ПЗРК призведе до послаблення можливостей протиповітряних сил України та загального зниження обороноздатності української армії, що порушує моє конституційне право на безпечне життя.

Прошу повідомити мені, ПЗРК якого типу підлягають знищенню, який їх стан, рік випуску та боєздатність. Прошу МО вжити заходів по компенсації зменшення кількості засобів протиповітряної оборони шляхом закупівлі нових комплексів ПЗРК, у випадку неможливості компенсації прошу розірвати вищевказану угоду та відмовитись від знищення однієї тисячі одиниць ПЗРК.

26 листопада 2005 року

=============

Якщо вам теж небайдужий захист нашого неба, пишіть звернення на адресу МО:

01021, м. Київ, вул. Грушевського 30/1
(Центральний будинок офіцерів ЗС України),
кімната №347.

e-mail: priymalna_mou@mil.gov.ua

Обговорити у форумі

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1133043568.html


Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах та розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини чи статті, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.


 
Перша Сторінка / Останні Новини / Питання та Відповіді про Майдан / Статті / Народні Новини / Листи На Майдан / Майдан-ЗахідМайдан-ВостокПраво / Бібліотека / Досьє / Фотоархів / Заяви та Звернення / Культура / Економіка / Наша Історія / Філософія, Релігія, Духовність / Діаспора / Голодомор / Преса / Україна-Росія / Гумор / Без правил / Оголошення / Технічна Допомога / Архіви Майдану / Розробки / Мова / Вільний Форум


Українська банерна мережа

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2005
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури та мережевої адреси !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації
(поки не зовсім повний) переклад ліцензії українською