В БІЛОРУСІ ПОЧАВСЯ ПРОТЕСТ ПРОТИ ФАЛЬСИФІКАЦІЙ (оновл. 23:26)

Білорусь

Майдан-ІНФОРМ: 19-03-2006 20:04 // // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1142791458.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Як розгорталися події до 20:00, читайте тут!
20:03 За інформацією Хартії'97, на Жовтневу площу Мінська починають підходити люди. Зараз їх уже більш тисячі. Народ постійно прибуває. Такого в столиці Бєларусі давно не було.

Люди в піднятому настрої. Більшість одягнені в джинси, багато хто пов'язали сині стрічки. Кандидати в президенти Бєларусі, лідер демократичних сил Олександр Милинкевич і Олександр Козулин закликали білорусів вийти в 20.00 на Жовтневу площу Мінська, щоб підвести реальні підсумки голосування.

Співробітників міліції на площі немає. Єдине - перекрита станція метро "Жовтнева".

Люди йдуть і йдуть. Великий потік йде з боку станції метро Немига. Тільки що по вул. Богдановича убік пл. Перемоги проїхало 4 вантажівки і 2 автобуси з ОМОНОМ.

Тільки що омоновці відібрали біло-червоно-білий прапор. У цілому ситуація спокійна, проїжджаючі машини сигналять у підтримку. (Джерело - Хартія97, білоруські приватні блоги)
20:14 Народу на площі в даний момент уже явно набагато більше п'яти тисяч. Проїжджаючі машини безупинно сигналять у підтримку тих, що зібралися. Коли в 20.00 на площі почалася трансляція програми "Контури", люди обернулися до екрана. На екрані йшов сюжет про голосування Олександра Лукашенко. У цей момент площа вибухнула від свисту і скандування "Живе Бєларусь!" (http://kp.belkp.by/, by_vybary2006)
20:20 Кількість тих, що зібралися на площі назвати більш-менш точно стає складно навіть приблизно. Може вже і 10 тисяч, може і більше. Люди стоять по обох сторонах площі і вже не вміщаються, їм доводиться займати підходи до площі. На величезному екрані, установленому на площі, зараз показали Лукашенко. Площа відреагувала миттєво скандуванням "Ганьба!" і "У відставку!by_vybary2006
20:23 Білоруське телебачення оголосило такі попередні результати виборів екзіт-полів:

Гайдукевич 4.7
Козулин 4.2
Лукашенко 81.1
Милинкевич 5.6
ПротивВсех 4.4
20:27 На площі утворилася пробка з автомобілів, але вже розсмокталася. Ті, що зібралися безупинно скандують "Живе Бєларусь!" Народу просте море, підрахунку кількість уже не піддається. На площі з'явилися жовті кульки, хоча до цього були тільки сині. Розтягнуто величезну біло-червоно-білу розтяжку-прапор. by_vybary2006
20:32 Юрій Сиваков, підозрюваний в організації викрадень і убивств відомих білоруських політиків у даний момент знаходиться на Жовтневій площі і керує діями ветеранів спецназу. Як заявив сам Сиваков, він прибув на площу, щоб допомагати міліції "стежити за порядком". Який режим, такі в нього і помічники. Люди активно прибувають. Поки всі спокійно. Конфліктів між прихильниками опозиції і міліціонерами не помічено. belaruspartizan.org
20:38 З-за палацу республіки потроху по одному починають з"являтися міліціонери, які йдуть в обхід площі.

Як стало відомо "Білоруському партизану", з Уручья в центр столиці зараз направляються дві колони, у складі яких приблизно по 15 вантажівок і по дві машини швидкої допомоги. В обласних центрах також перекриті центральні площі, однак і там люди збираються на акції протесту, зокрема у Вітебську і Гродно.
20:41 Олег Козловський, координатор російського продемократичного руху "Оборона", знаходиться зараз на Жовтневій площі Мінська. Він стверджує, що там зібралося кілька десятків тисяч людей. Міліції небагато. Лідери на мітингу у ці хвилини відсутні. Люди спілкуються між собою, час від часу скандуючи опозиційні гасла. Також на площі встановлено великий телевізор, на якому показують офіційні новини. Учасники акції на нього реагують скандуванням "Ганьба!" Мітингуючі не організовані; групи, які б забезпечували безпеку, відсутні. ( by_ua )
20:43 Розгорнули величезний плакат "Бєларусь за Мілінкевича!" З машин махають прапорами, сигналять безупинно. Автомобільний трафик припиняється, тому що ті, що зібралися вже не вмістилися і вивалилися на проїзну частину. Тільки що розгорнули величезний плакат "Верым, Можам, Пераможам!" Люди посміхаються, поздоровляють і вітають один одного.
Відповідно до результатів опитування, проведеного "незалежним аналітичним центром" ЭКООМ, Лукашенко набрав 82,9 відсотка голосів виборців, Козулін - 1,8 відсотка, Мілінкевич - 2,2 відсотки, Гайдукевич - 2,9 відсотки. Проти усіх висловилися 10,2 відсотки виборців. Як "працював ЭКООМ", читайте тут.
21:20 На Жовтневій площі зібралося до 21.00 за мінським часом більш 15 тисяч чоловік, повідомляє Радіо "Свобода". На площі вже немає вільного місця для прихильників опозиції. Люди виходять на проїзну частину. Міліція через гучномовці призивають народ розійтися, але людей стає усе більше і більше. Машини, яким поки вдається проїхати по проспекті Скорини повз мітигнуючих, сигналять їм у знак солідарності. На площі розвіваються білі-червоно-білі прапори, а також українські і російські прапори. Не працюють у районі Жовтневої площі мобільні телефони мережі МТС.

, що А.Мілінкевич уже з"явився на площі і розпочав виступ.
21:35 З дахів ситріляють зі снігових пушок штучним снігом, імітуючи хуртовину.

На площі нічого не видно.

Але всі розуміють, що сніг штучний і продовжують стояти на майдані. Люди сміються, тому що це нагадує цирк.

Міліціонери починають вітати людей.

Зараз на площі біля 30 тисяч людей.
21:45 Мілінкевич подякував всім людям, хто прийшов відстояти свій вибір. "Терер Білорусь стала зовсім іншою країною. Тепер це нова вільна Білорусь, яку більше не поставлять на коліна. Ми доказали собі в світові, що ми хочемо жити в вільній демократичній, європейській країні. Ми не визнаємо результатів цих президентських виборів. Ми перемагаємо."
22:00 На Майдані виступив Александр Козулін. Він сказав: "Люди, ви вільні! Ви більше нічого не боїтеся. В Білорусі насправді відбулася революція. Більше ніхто не примусить вас стати на коліна. Ми - вільні люди!"

Александр Козулін закликав працівників міліції припинити служити диктаторському режимові і стати на захист народа.
22.23 На площади люди кричат "Милиция с народом!" Вся площадь занята людьми. Напротив, на другой стороне тоже люди, чуть ли не до Резиденции президента. Вдоль проспекта, почти до здания Нацбанка тоже. Со ступенек Белсофпрофа уже выступили Милинкевич, Лебедько, Калякин. Пресс-секретарь Милинкевича объявил людям «к утру привезут булочки и кофе». Принимать сообщения наших корреспондентов по телефону просто невозможно – голоса тонут в реве толпы, в которой они находятся. В 21.30 на площади появился Козулин. Его родственники несли на руках внука Александра Владиславовича. У них в руках иконы. Люди кричат милиция с народом! В это время на улице размахивают не только бело-красно-белыми флагами, но и российскими, украинскими, флагами Евросоюза. Были замечены флаги города Минск. Кстати, флаг , который вывесили в центре площади , на месте Главной елки, сняли буквально через 15 минут. В это время в центре Минска началась настоящая метель. Жуткий ураган, летят не просто снежинки, а целые комки снега. Собравшиеся шутят, что это работают снежные пушки. Наша машина с трудом ехала по минским улицам. Скорость была не более 40 километров. В 21.50 на площадь привезли звукоусиливающую аппаратуру. Не очень оперативно КП в Белоруссии :)
http://www17.calypso.net/ci-121741/news/
22:54 Мілінкевич закликав людей не розходитися до оголошення офіційних результатів. Інцидентів наразі не зафіксовано. (Газета.ру)
22:59 lipski повідомляє, що багато людей залишає площу. Серед можливих причин він називає погану чутність (люди не розуміють навіщо стоять, що кажуть, що далі), холодно. Він припускає що за годину-півтори на площі залишиться 1-2 тисячі.

Міліція мітингу не противиться, стоять через 1-2 метри, без щитів. (by_ua)

З"явилися перші фото з Жовтевої площі.
23:17 З Жовтневої площі телефоном передали, що Козулін та Мілінкевич очолюють імпровізовану колону, яка рухаєьтся до обеліску Перемоги. Там планужться покласти квіти, після чого розійтись по домам, щоб завтра о 18,30 зібратися знову на майдані. Просять передати всім, хто сьогодні злякався, що все було мирно, і щоб завтра без страху зібралося більше народу.

Виступ Ярмошиной (голова ЦВК) по СТВ, Мінськ:
"На 23.00 опрацьовано 17,5% бюллтенів.
Результати:
Лукашенко - 89%
Милинкевич - 3,8%
Гайдукевич - 2,8%
далі дослівна цитата "и самый шумный Казулин - 1,5%, ну избиратель не оценил его усилия" (lipski)
23:26 У Вітебську 80 прихильників опозиції простояли більш ніж три три години під сильним снігопадом на площі Свободи. Їх підтримало ще декілька десятків жителів Вітебська, відходячи через деякий час. Активісти штабу Мілінкевича закликали всіх приходити на Площу Свободи завтра о 19 вечора. (Радіо Свобода)

Майдан-ІНФОРМ: 19-03-2006 20:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1142791458.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Оцініть цю новину: 5 4 3 2 1

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua